Akıllı Telefon Temmuz 29, 2021 13:35

Xiaomi Mi 12 RAM Tarafında Bir İlki Gerçekleştirecek

Xiaomi Mi 12 cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Güvenilir bir kaynağa göre telefon RAM tarafında bir ilki gerçekleştirecek.
Xiaomi Mi 12 RAM Tarafında Bir İlki Gerçekleştirecek

2021 bitmeden resmiyet kazanacak Xiaomi Mi 12 hakkında özel bir bilgi sızdırıldı. Mobil dünyasının önemli bilgi kaynaklarından Ice Universe adlı kullanıcı, Mi 12 modelinde LPDDR5’in en yeni sürümü JEDEC RAM  ile donatılan LPDDR5X’in yer alacağını bildirdi. Performansı, gücü ve esnekliği artırmaya odaklanan ve yeni LPDDR5X standardı Mi 12’den sonra Galaxy S22 serisinde kullanıma sunulacak. Peki yeni bellek teknolojisi öncülüne kıyasla hangi gelişmeleri içerecek?

LPDDR5X, 5G akıllı telefonlar ve yapay zeka uygulamaları gibi mobil cihazlar da dahil olmak üzere çeşitli kullanımlar için bellek hızını ve verimliliğini önemli ölçüde artırmak üzere tasarlandı. LPDDR5’e göre bu en son sürüm şu gelişmeleri içerecek:

  • LPDDR5’te 6400 Mbps’ye kadar olan bellek hızı LPDDR5X’te 8533 Mbps’ye kadar artırılacak.
  • TX / RX eşitleme ile sinyal bütünlüğü iyileştirmeleri
  • Uyarlanabilir yenileme yönetimi özelliği sayesinde güvenilirlik iyileştirmeleri

Mi 12, gücünü Snapdragon 898’den alacak. Yeni nesil işlemci ve LPDDR5X RAM ile birlikte Mi 12 kısa süre içerisinde en performanslı telefonlardan biri haline gelecektir. Mi Mix 4 sonrası ekran altı kamera teknolojisinin Mi 12’de de kullanılacağı bildiriliyor. Arka bölümde en üç kameranın yer alacağı telefonda 1Hz ila 120Hz arasında değişen tarama hızlarında çalışan LTPO AMOLED ekran göreceğiz. Mi 12 ayrıca MIUI 13 sürümü ile birlikte çıkış yapacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.