WhatsApp Temmuz 29, 2021 13:20

WhatsApp Aero Nedir? Kullanması Güvenli mi?

WhatsApp istemcisi olan WhatsApp Aero son günlerde çok konuşulmaya başlandı. Peki, APK. olarak yüklenen bu uygulama güvenli mi?
WhatsApp Aero Nedir? Kullanması Güvenli mi?

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, bildiğiniz gibi kendi uygulamasını iOS ve Android’de yeni özellikler ekliyor. Ancak bu özellikler kullanıcıları pek tatmin etmiyor. Ancak Twitter ve Reddit gibi WhatsApp’ın farklı bir istemcisi bulunmuyor. Çünkü WhatsApp’ın politikası gereği uygulamanın istemcisi mağazalarda yer alamıyor. Son günlerde WhatsApp Aero adı verilen istemci yükselişe geçti. Sadece Android platformunda yer alan ve APK. olarak yüklenebilen bu uygulama bakalım neyin nesiymiş?

WhatsApp’ın Türk geliştirici olan Hazar Bozkurt tarafından geliştirilen istemcisi kullanıcılara kişiselleştirme açısından ana uygulamadan kat ve kat daha fazla özellik sunuyor.

Play Store’da resmi olarak yer almayan bu uygulama geliştiricinin yaptığı açıklamalara göre güvenli bir deneyim sunuyor. Ancak yine de WhatsApp’ın ana uygulaması kadar bu uygulamanın güvenli olmayacağı iddia ediliyor. Çünkü uçtan uca şifreleme sistemi kullanan WhatsApp, konuşmaları ana uygulamasında şifreliyor ve mesajları güvence altına alıyor.

WhatsApp Aero

Bir dizi özellik ile gelen WhatsApp Aero, Android’de Widget ve emoji desteğini genişletmesi ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak yine de güvenliğinize önem veriyorsanız WhatsApp’ın ana uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Facebook, güvenliği sağlamak için sürekli güncellemer yayınlıyor ve platformlarını olası bir saldırıdan koruyor.

Eğer WhatsApp Aero’yu merak ediyorsanız internet sitesi üzerinden APK. olarak indirip deneyebilirsiniz.

WhatsApp Aero Özellikleri neler?

Gizlilik

Mavi tikleri (okundu bilgisi), 2. tikleri (iletildi bilgisi), çevrimiçi bilginizi, durumları gördüğünüzü, gönderilen ses dosyalarını dinlediğinizi, “kaydediyor…”, “yazıyor…” gibi bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.

 

Güçlülük

Mesajların silinmesini engelleme özelliği sayesinde karşıdaki kişiler mesajlarını geri alsalar (silseler) bile bu mesajlar sizden silinmez.

 

Temalar

3000 üzerinde temaya ev sahipliği yapan WP Aero uygulamasında dilediğiniz temayı anında indirebilir yada kendi temalarınızı profesyonelce yapabilirsiniz.

 

Log (Günlük)

Log kaydetme özelliği sayesinde kim ne zaman çevrimiçi & çevrimdışı olmuş, kim ne zaman profil resmini ve durumunu değiştirmiş öğrenin.

 

Arttırılmış Medya

WP Aero sayesinde 700 MB boyutuna kadar video ve 50 MB boyutuna kadar resim paylaşabilirsiniz.

 

Şifreleme

WP Aero sayesinde sohbetlerinizi güvende tutmak için parmak izine varana kadar zenginleştirilmiş kilitleme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

Özelleştirme

WP Aero diğer WP modlarına nazaran çok daha fazla yazı tipine, baloncuk stiline, tik tarzlarına ve çeşitli kişiselleştirmelere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Destek

Telegram grubumuzdan sorularınıza anında cevap bulabilir, önerilerinizi sunabilirsiniz. Gerekli ayrıntılar WP Aero > Destek bölümünde yer almaktadır.

 

Aero Widget

WP Aero ile gelen bu Widget sayesinde WP uygulamasına girmeden Aero Mod sayfasına ve profilinize ulaşabilir, kendinizi çevrimiçi & çevrimdışı yapabilir, durumunuzu ve adınızı görebilirsiniz.

 

Emojiler

Stok WP Emojileri, Facebook Emojileri, Emoji One V3 Emojileri, Android Nougat Emojileri ve Android Oreo Emojileri arasından istediğinizi seçip, kullanabilirsiniz.

 

Medya Gizleme

WP Aero sayesinde WP üzerinden gelen ve giden tüm videoları, resimleri ve GIF dosyalarını galerinizden gizleyebilir yalnızca WP üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.