Samsung Temmuz 29, 2021 14:51

Samsung Bu Yıl Ne Kadar Kazandı?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu yılın ikinci çeyrek finansal raporlarını yayınladı. Bakalım teknoloji devi bu yıl ne kadar kazanmış?
Samsung Bu Yıl Ne Kadar Kazandı?

2021’in üçüncü çeyreğini geride bırakmaya başladığımız bugünlerde firmalar mali raporlarını açıklayarak gövde gösterisi yapmaya devam ediyor. Bugün ise Apple ve Google’dan sonra Samsung, şirketin yıllık yüzde 40.3 artışla 12.57 trilyon won işletme karı elde ettiği açıkladı. Yaşanan bu karın büyük bir bölümü yarı iletken bölümü sayesinde olduğu söyleniyor. Güney Koreli firma yarı iletken bölümünden yıllık yüzde 20.2 artış ile 63.67 trilyon won gelir elde etmeyi başarmış.

Ayrıca Mobil İletişim ve Ağ İşletmelerini içeren IM sektörü, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,25 düşüşle 22,67 trilyon won konsolide gelir ve yüzde 66,1 artışla 3,24 trilyon won işletme karına sahip oldu. Gelir, sektördeki bileşen tedarik sıkıntısı ve Vietnam fabrikasındaki üretim kesintileri nedeniyle önceki çeyreğe göre düştü.

Teknoloji devi, küresel SCM yetenekleriyle arzı yeniden dengeleyerek ve tabletler ve giyilebilir ürünler dahil olmak üzere Galaxy ekosistemindeki ürünlerden sağlanan katkılar ile gelirine gelir katmayı başardı.

2021’in üçüncü çeyreğinde Güney Koreli firma; 11 Ağustos’ta yeni katlanabilir modellerin lansmanı ile ürün serisinin rekabet gücünü artırarak sağlam gelir ve kar elde etmeyi, yenilikçi yeni ürünlere dayalı katlanabilir kategoriyi ana akım haline getirerek premium segmentteki liderliği sağlamlaştırmayı ve aynı zamanda satışları sürdürmeyi bekliyor.

Şirket ayrıca sağlam gelir ve kar elde etmek için Galaxy ekosistemindeki ürünlerinin  satışlarını artırmaya devam edecek ve aynı zamanda gelecekteki büyümenin temelini güçlendirecek.

Samsung Galaxy Note 21

Samsung Galaxy Note 21

Yılın ikinci yarısında, 5G’nin benimsenmesi ve temassız eğilim gelişmeye devam ettikçe, mobil pazarın yıllık bazda COVID öncesi seviyeye yükselmesi bekleniyor. Ancak şirket, bileşen tedariki ve COVID-19 üzerindeki belirsizliklerin devam edeceğini söyledi.

Bu yıl Galaxy Note 21 ailesini atlayarak ağırlığını katlanabilir telefonlara verecek olan Samsung, Exynos 2200 yonga seti ile dünyada bir ilke imza atacak. Exynos 2200 yonga setinin tanıtılmasından sonra firmanın yarı iletkenlerdeki satışlarının artması bekleniyor. Çünkü bu yonga seti diğer Android telefon üreticileri tarafından da kullanılabilecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.