Akıllı Telefon Temmuz 29, 2021 8:49

Redmi 9 MIUI 12.5 Güncellemesini Almaya Başladı

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesinin dağıtımını sürdürüyor. Bu defa Redmi 9 MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı. Güncelleme ne getiriyor?
Redmi 9 MIUI 12.5 Güncellemesini Almaya Başladı

Redmi 9 MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı. Daha geçen Android 11 güncellemesini almaya başlayan telefon böylece kısa süre içerisinde iki önemli güncelle almanın keyfine varıyor. MIUI 12.5 güncellemesi giriş seviyesi telefon için ilk olarak Çin’de dağıtıma sunuluyor.

V12.5.1.0.RJCCNXM yapı numarasını taşıyan güncellemenin yazılım derlemesinde “Kararlı Beta” ibaresi yer alıyor ki; bu ifade güncellemenin kısa süre içerisinde daha geniş kitlelere ulaşacağı anlamına geliyor.

Redmi 9 bir süreden beri ülkemizde de satışta olan bir telefon. Giriş seviyesi uygun fiyatlı telefon için MIUI 12.5 güncellemesi küresel çapta başlar başlamaz ilgili gelişmeleri sizlere duyuracağız.

Öte yandan Redmi’nin önümüzdeki haftalarda Redmi 10 serisini duyurması bekleniyor. Kısa süre önce bazı bilgileri sızdırılan Redmi 10 kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile çıkacak. Akıllı telefon sertifika bilgilerine göre 4GB + 64GB, 4GB + 128GB ve 6GB + 128GB  şeklinde üç bellek seçeneğiyle piyasaya sürülecek.

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre ise telefon Samsung’un 50 megapiksel çözünürlüğünde ISOCELL S5KJN1 sensörü kullanan ilk cihaz olacak. Toplamda üç arka kameraya sahip olacak telefonda diğer iki kamera 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro sensör şeklinde olacak. İşlemci birimi henüz netlik kazanmayan Redmi 10 görünüşe bakılırsa kendi segmentinde en iyi kamera paketine sahip telefonlardan biri olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.