PlayStation Temmuz 29, 2021 9:14

PlayStation 5 Rakibini İkiye Katladı!

Sony'nin yüzü yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile gülmeye devam ediyor. PS5 rakibini satışlarda neredeyse ikiye katladı.
PlayStation 5 Rakibini İkiye Katladı!

Sony, 18 Temmuz 2021 itibariyle dünya çapında 10 milyon PlayStation 5 konsolu sattığını ve bu sayede tarihin en hızlı satan PlayStation konsolu olduğunu duyurdu. Şirket daha önce Aralık ayına kadar 4,5 milyon satış bildirdi ve Mart 2021’de 7,8 milyon satışa ulaşmayı başardı. Şirketin bu başarıya ulaşması sadece 8 ay sürdü. PS4’ün 100 milyona ulaşması ise 6 yıl sürdüğünü belirtelim. PS5’in satışlarına bakarsak, 100 milyon barajı 3-4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde aşılacak diyebiliriz.

PlayStation 5 tüm dünyada yok sattı

Bu arada PS5’in rakibi olan Xbox Series X ve Series S konsolları dünya çapında toplamda 6 milyon barajını aştı. Ezeli rakibini satışlarda stok sorunlarına rağmen neredeyse ikiye katlayan PS5, yeni nesilin kazananı olacak gibi görünüyor. Stok sorunu bittiğinde PS5’in satışları bir anda artacak ve aradaki fark iyice açılacak diye düşünüyoruz.

PlayStation Studios’tan gelecek özel oyunlar arasında Santa Monica Studios’tan yeni God of War, Polyphony Digital’den Gran Turismo 7 ve Guerrilla Games’ten Horizon Forbidden West yer alıyor. SIE’nin ortaklarının merakla beklenen oyunlarından bazıları arasında Electronic Arts’tan Battlefield 2042, Bethesda’dan DEATHLOOP, Ubisoft’tan Far Cry 6 ve Ember Lab’den Kena: Bridge of Spirits bulunuyor.

PlayStation 5

Sony bu başarı ile ilgili olarak, “PS5’in müthiş alımı ve büyüyen oyun eğlencesi portföyümüz için hayranlarımıza inanılmaz derecede minnettarız. Desteğiniz ve güveniniz olmasaydı, bu erken başarı mümkün olmazdı. Mevcut küresel tedarik ile istikrarlı bir ilerleme kaydediyoruz ve bir PS5 isteyen herkesin kolayca bir tane alabileceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Tüm platformlarda ve hizmetlerde PlayStation’ın tüm topluluğunu destekleme taahhüdümüz hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Bu nedenle, oyuncular bizimle yolculuk ettikleri her yerde, PlayStation’ın oynamak için en iyi yer olduğundan emin olmaya kararlıyız.” ifadesini kullandı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.