Akıllı Telefon Temmuz 29, 2021 9:53

MIUI 13 Güncellemesi İle Gelecek Birçok Özellik Ortaya Çıktı

MIUI 13 güncellemesi ile Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlar pek çok yeni işleve sahip olacaklar. İşte bunlardan bazıları şimdiden ortaya çıktı.
MIUI 13 Güncellemesi İle Gelecek Birçok Özellik Ortaya Çıktı

Xiaomi, ağustos ayı içerisinde gerçekleştireceği etkinlikte MIUI 13 sürümünü resmen duyuracak. Peki MIUI 13 güncellemesi neler getiriyor? Xiaomi’nin işleri bu defa sıkı tutacağı ve arayüzdeki yer alan birçok hata / sorunu MIUI 13 ile ortadan kaldıracağı iddia ediliyor. Şimdi Weibo aracılığıyla MIUI 13’te yer alacağı belirtilen bazı özelliklerden söz edelim.

MIUI 13’te yer alacak önemli gelişmelerden biri Gesture Turbo 2.0 olacak. Bu özellik dokunmaları ve hareket animasyonlarını daha pürüzsüz hale getirmek için tasarlanmış. Xiaomi, yeni MIUI sürümünde “Küçük Pencere” adlı yeni bir özellik sunacak. Bu özellik muhtemelen Android 11’de ortaya çıkan kayan pencerelere benzeyecek.

Xiaomi’nin Kontrol Merkezi’nde de bazı değişiklikler yapacağı söyleniyor. Örneğin, medya kontrol bildirimi artık Bildirim panelinden Kontrol Merkezi’ne taşınmıştır. Son olarak Natural Touch 2.0 adlı yeni bir özellik de yapım aşamasında. Bu gelişme ile kullanıcılara ve ayarlara bağlı olarak değişen yoğunluklarda dokunma, kaydırma ve diğer hareketlerde daha gerçekçi geri bildirim sağlanması hedefleniyor.

RAM genişletme teknolojisi gibi bir takım yeni özelliklerin yanı sıra yeni yazı tipleri, simgeler ve efektler de yine MIUI 13 ile birlikte elden geçirilecek. MIUI 13 güncellemesinin ise son iki yılda tanıtılan Xiaomi, Redmi ve POCO akıllı telefonlara sunulması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.