Akıllı Telefon Temmuz 29, 2021 11:55

LG iPhone Satışına Başlıyor, İşte Tarih

LG kendi mağazalarında iPhone modellerini satacağını resmen doğruladı. Peki LG mağazalarında başka hangi Apple ürünleri satılacak?
LG iPhone Satışına Başlıyor, İşte Tarih

LG yasal engelleri aşarak ağustos ayı içerisinde iPhone satışına başlayacağını duyurdu. Konu hakkında açıklama Güney Koreli şirketin bir temsilcisi tarafından yapıldı. Ülkedeki yerel üreticilerin korunmasına yönelik yasa nedeniyle LG ya da Samsung’un başka markalara ait akılı telefonları kendi mağazalarında satması yasak. Fakat hem LG’nin akıllı telefon pazarından çekilmesi hem de Güney Kore Ulusal Mobil İletişim Dağıtım Birliği ile yeniden yapılan yeni anlaşma gereği LG artık ülkedeki çok sayıda mağazasında Apple ürünleri satabilecek.

Ağustos ayı ile birlikte LG’nin Güney Kore’deki 400’e yakın mağazasında hem iPhone hem de bazı Apple ürünlerinin satışına başlanacak. Diğer ürünler arasında Apple Watch serisi, AirPods kulaklık serisi ve iPad tablet modelleri bulunmakta. LG’nin bilgisayar pazarındaki operasyonları sürdüğü için marka kendi mağazalarında MacBook bilgisayar satışına ise sıcak bakmıyor.

Akıllı telefon pazarından çekilen LG’nin bu alanda kâr getirecek hamlelerde bulunması gayet normal. Kendi mağazalarında Apple ürünleri satmak da iyi bir fikir gibi görünüyor. LG bununla birlikte kendi mağazalarına daha fazla müşteri çekecek. Kim bilir ileride bu ürünlerin çeşitliliği artar ve LG mağazaları perde arkasında birer Apple Store’a dönüşür.

Son olarak Güney Kore’deki akıllı telefon pazarında son duruma göz atalım. Counterpoint araştırma şirketinin son verilerine göre ülkedeki akıllı telefon pazarının %65’ini Samsung, %20’sini Apple ve %13’ünü LG elinde bulunduruyor. LG’nin çekilmesi ile birlikte bakalım bu büyük pastayı hangi marka kapacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.