Akıllı Telefon Temmuz 29, 2021 13:56

iQOO 8 Serisi Tam Bir Donanım Canavarı Olacak, İşte Özellikler

Vivo, alt markası aracılığıyla iQOO 8 serisini hazırlıyor. Serideki bir model sızıntılara bakılırsa tam bir donanım canavarı olacak.
iQOO 8 Serisi Tam Bir Donanım Canavarı Olacak, İşte Özellikler

Vivo’nun alt markası iQOO kısa süre içerisinde fiyat/ performans odaklı telefonlarla ilgi odağı olmayı başardı. Marka şimdi 30 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Çin’de gerçekleşecek  ChinaJoy etkinliğinde  iQOO 8 serisini görücüye çıkaracak. Tanıtım tarihine saatler kala serideki en üst model ile ilgili önemli bilgiler yayınlandı.

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre telefonda Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alacak. 10 bit renk desteğine sahip LPTO panel, ekranda oynatılan içeriğe göre 1Hz ila 120Hz arasında uyarlanabilir bir tarama hızına sahip olacak.

Telefonun işlemci birimi de şimdiden biliniyor. Snapdragon 888 Plus işlemcili ilk telefon görünüşe bakılırsa iQOO8 olacak. Telefondaki RAM miktarı 4GB sanal RAM ile birlikte 16GB seviyesine kadar çıkabilecek. Dahili depolamanın ise 256GB olacağı gelen bilgiler arasında.

iQOO8, bu defa hem şarj hem de pil tarafında iddialı. Serinin önceki modeli 120 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyordu. iQOO8 modeline geldiğimizde ise 120 watt hızlı şarj desteği sürecek ve pil bu defa 4.500 mAh büyüklüğünde görünüyor. Pilin sıfırdan yüzde yüze ulaşması bu defa yirmi dakika kadar sürebilir.

Bunun yanı sıra, serideki telefonların tümünde ekran içi parmak izi tarayıcısı olacak. Ayrıca telefonların tümü kutudan Android 11 tabanlı OriginOS 1.0 kullanıcı arayüzü ile çıkacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.