iPhone Temmuz 29, 2021 12:25

iPhone 14 Touch ID ve Face ID ile Gelebilir

Apple'ın 2022'de tanıtacağı iPhone 14 ailesi hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni modelde Touch ID ve Face ID aynı anda yer alabilir.
iPhone 14 Touch ID ve Face ID ile Gelebilir

Teknoloji dünyasının gözü kulağı Eylül ayındaki iPhone 13 etkinliğinde. Bu yıl büyük çaplı yenilik sunmayacak olan Apple’ın 2022’de yani önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 14 ailesi hakkında şimdiden sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Görünüşe göre Cupertinolu teknoloji devi tüm devrimsel yeniliklerini önümüzdeki yıl sunmaya başlayacak.

iPhone 14 güvenliği üst seviyeye çıkaracak

Firmaya yakın kaynaklar, Face ID’nin yerini alabilecek uygun, etkili ve güvenli bir kilit açma yöntemine sahip olmadığı için Apple’ın arka arkaya birkaç yıldır iPhone’daki çentiklerden vazgeçmediğini söyledi. Şu anda, Face ID sisteminin 3D ile güçlendirilmiş sensörleri en güvenli kilit açma yöntemlerinden biri konumunda. Ancak şimdi iPhone 14’ün daha iyi bir çözüm bulacağına dair raporlar var.

Bilindiği üzere şirket, sensörü ekranın altına yerleştirme teknolojisinin patentini almış durumda. Patent, iPhone‘un ekrandan geçen ışığı yönlü olarak alabileceğini, görüntü sensörünün ise ekranın altına yerleştirileceğini belirtiyor. Bu teknoloji, ortam ışığı, yapılandırılmış ışık, parmak izi ve yüz tanıma dahil olmak üzere herhangi bir sensöre uygulanabilir.

iPhone 14

Touch ID ve Face ID’nin normal kullanımı için ekranın belirli bir alanındaki piksel yoğunluğu, ekranın geri kalanından daha düşük olacak. Ayrıca, yalnızca Touch ID ve Face ID etkinleştirildiğinde piksel yoğunluğunun daha düşük olacağı da not ediliyor. Gelen bilgilere göre sensörler kullanılmadığında piksel yoğunluğu ekranın diğer alanlarındaki ile aynı olacak.

Apple’ın fiyat konusunda önümüzdeki yıl ilginç bir şekilde daha uygun bir fiyat politikası izleyeceği söyleniyor. Pro serisinin 999 dolar yerine 800 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Ancak bize göre fiyatları düşürmek yerine Apple yeni teknolojiler sunacağı için fiyatları artıracak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.