Samsung Temmuz 29, 2021 10:25

Galaxy S21 için Android 12 Tabanlı One UI 4.0 Geliyor

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S21 için Android 12 tabanlı One UI 4.0 Beta testlerine çok yakında başlayacağını resmi olarak açıkladı.
Galaxy S21 için Android 12 Tabanlı One UI 4.0 Geliyor

Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Android 12 güncellemesi Pixel ve diğer belli başlı telefon üreticileri tarafından test edilmeye başlanmıştı. Ancak beta listesinde Samsung’dan hiçbir telefon yer almıyordu. Bunun nedeni ise One UI 4.0 arayüzü olarak gösteriliyordu. Bugün ise Galaxy S21 için Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesinin testlerine çok yakında başlanacağı müjdelendi.

Galaxy S21 için Android 12 yakında yayınlanacak

Aktarılan son bilgilere göre One UI 4.0 arayüzü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 yonga seti ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak. Performans ve kararlılık konusunda rakiplerin arayüzünden daha iyi bir deneyim sunacağı söylenen One UI 4.0 ile gelecek olan yenilikler şimdilik bilinmiyor. Ancak söylentilere göre One UI 4.0 arayüzü Android 12 ile gelen kişiselleştirmelerin tamamını destekleyecek. Muhtemelen Samsung ortaya stok Android arayüzü ile harmanlanmış bir arayüz koyacak.

Bu duyuru için sızdırılan poster, Samsung’un yakında S21, S21+ ve S21 Ultra için Android 12 tabanlı One UI 4.0 Beta’yı piyasaya süreceğini doğruluyor. Güncelleme Eylül 2021’de yayınlanmaya başlayacak. Ayrıca geçen yılki amiral gemisi modelleri olan Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra modelleri ise güncellemeyi Ekim ayında alacak.

Güncelleme büyük olasılıkla Kore’de başlayacak ve yakında diğer ülkeler tarafından takip edilecek. Yakında daha fazla Galaxy cihazının One UI 4.0 ile güncellenmesi bekleniyor. Konu ile ilgili olarak bir Samsung yetkilisi; Galaxy S21’in Android 12’yi yılın ikinci yarısında almaya başlayacağını ve resmi yol haritasının önümüzdeki günlerde yayınlanacağını açıkladı.

Galaxy S21 için Android 12

Samsung’un yeni Android sürümünde Beta sürecine biraz geç geçtiği ortada. Ancak dediğimiz gibi One UI 4.0’ı Samsung tam optimize etmek istiyor. Bu yıl güncelleme sorunu yaşamak istemeyen Güney Koreli firma, bakalım söylendiği gibi en iyi Android 12 deneyimini sunan firma olmayı başarabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.