Akıllı Telefon Temmuz 28, 2021 9:39

Xiaomi Mi 12 Kamera Tasarımı İşte Böyle Olacak

Xiaomi Mi 12 kamera tasarımını gösteren bir görüntünün Weibo aracılığıyla yayınlandığı iddia edildi. Bakalım Mi 12 nasıl bir kamera sunacak?
Xiaomi Mi 12 Kamera Tasarımı İşte Böyle Olacak

Yılın Snapdragon 898 işlemcili ilk telefonu görünüşe bakılırsa Xiaomi Mi 12 olacak. Heyecanla beklenen akıllı telefonun özellikle kamera tarafında neler sunacağı merak konusu. Çin’in sosyal medya platformu Weibo aracılığıyla yayınlanan bir görüntünün Xiaomi Mi 12 kamera birimine ait olduğu öne sürüldü. Şimdi bu görüntünün detaylarına göz atalım.

Xiaomi, Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro ile birlikte kamera çıtasını epey yukarı çıkardı. Özelikle periskop kamera ile etkili yakınlaştırma Xiaomi’nin rakiplerinden geri kaldığı bir nokta idi. Mi 12 modeline baktığımızda periskop kameranın daha alt segment bir telefona geleceğini görüyoruz. Söz konusu sensör, kamera modülü üzerindeki ibareye göre 5x optik yakınlaştırma gerçekleştirecek.

Xiaomi Mi 12’de ayrıca iki kamera daha yer alacak. Ana kameranın 200 ya da 192 megepiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. Üçüncü kamera ise muhtemelen geniş açılı bir sensör olacaktır.

Xiaomi Mi 12’de ön kameranın da fark yaratması bekleniyor. Xiaomi’nin ilk kez Mix Mix 4’te yer vereceği ekran altı kamera teknolojisinin Mi 12’de de kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Parmak izi tarayıcısına ev sahipliği yapacak AMOLED LTPO ekran 1Hz ila 120Hz arasında değişen tarama hızlarında çalışacak. Xiaomi Mi 12’nin sızdırılan kamera modülü hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.