Xiaomi Temmuz 28, 2021 14:21

Xiaomi FlipBuds Pro Bir İlke İmza Attı

Xiaomi'nin yeni kablosuz kulaklığı Xiaomi FlipBuds Pro dünyada bir ilke imza attı. Bu kulaklık yazılımı sayesinde üst düzey ses sunuyor.
Xiaomi FlipBuds Pro Bir İlke İmza Attı

Xiaomi, tamamen kablosuz Xiaomi FlipBuds Pro kulaklıkları için bir yazılım güncellemesinin yayınlanmasının ardından, bunların Qualcomm Snapdragon Sound teknolojisine sahip dünyanın ilk kulakiçi kulaklıkları olduğunu resmen duyurdu. Bu özelliğin sadece bir yazılım güncellemesi ile sunulması da oldukça dikkat çekiyor.

Xiaomi FlipBuds Pro yazılım güncellemesi ile üst düzey ses sunuyor

FlipBuds Pro kullanıcıları, cihaz performansını artıran ve Qualcomm Snapdragon Sound için destek ekleyen 7.6.2.9 yazılımını yükleyebiliyor. Kulaklıklar artık 48 kHz ila 96 kHz frekans aralığında yüksek tanımlı ses çalma dahil olmak üzere yeni özelliklere sahip oluyor. Ayrıca, konuşmalar sırasındaki ses netliği de 16 kHz ila 32 kHz frekans aralığında iyileştiriliyor.

Gecikme süresindeki bir diğer büyük gelişme, cihazın artık yalnızca 89 ms’lik ultra düşük gecikme süresi sunması oluyor. Xiaomi’nin kablosuz kulaklıklarını telefonlarında oyun oynamak için kullananlar bu özelliğe bayılacak diyebiliriz. Özellikle PUBG Mobile ve Fortnite gibi rekabetçi oyunlarda gecikmenin bu denli düşük olması büyük avantaj sağlacak.

Xiaomi FlipBuds Pro

Qualcomm, Snapdragon Sound ses teknolojisini Mart 2021’de tanıtmıştı. Bu teknoloji LDAC ve LHDC ile tutarlı olan daha güçlü parazit önleme performansı ve daha düşük gecikme süresi sunuyor. Qualcomm’un yeni ses teknolojisi aktif gürültü önleme performansının ve çağrı kalitesinin iyileştirilmesine bile yardımcı oluyor.

Bu özelliğin yazılım güncellemesi ile sunulması da oldukça ilginç. Görünüşe göre Xiaomi kablosuz kulaklıklarında kullandığı sürücüler ile ileriye dönük yatırımları da hedeflemiş.

Ülkemizde 1.300 TL bandında satılan bu kulaklıklar Android cephesinde AirPods Pro’nun en büyük rakibi arasında gösteriliyor. Son olarak bu kulaklıkların hem Android hem de iOS cihazlar ile çalıştığını belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.