Akıllı Telefon Temmuz 28, 2021 15:25

Redmi Durmak Bilmiyor! Amiral Gemisi Katili Telefonlar Yolda

Redmi Snapdragon 800 serisi ve MediaTek Dimensity 1100 işlemcili iki yeni üst segment telefon hazırlığında. İşte ilk bilgiler...
Redmi Durmak Bilmiyor! Amiral Gemisi Katili Telefonlar Yolda

Redmi her segmentte kullanıcıların ilgisini çekecek ürün tanıtımlarını sürdürüyor. Redmi K40 ve Redmi Note 10 telefonlar kendi segmentlerinin yıldızı oldular diyebiliriz. Şirket şimdi iki yeni telefonla orta üst segmenti hedeflemek istiyor. Son gelişmelere bakılırsa Redmi Snadpragon 800 serisi ve MediaTek Dimensity 1100 işlemcili iki telefon üzerinde çalışıyor.

Snapdragon 800 serisi işlemciden güç alacak telefonda  120Hz tarama hızına sahip OLED ekran yer alacak. Telefonun pilinin 5.000 mAh büyüklüğünde olduğu gelen bilgiler arasında. 3x optik yakınlaştırmalı telefoto kamera ve 30x dijital yakınlaştırma sözü edile telefonun bazı kamera özellikleri olacak. Henüz kesin olmamakla birlikte bu telefon Redmi K40 serisinin bir parçası olabilir. Muhtemelen Snapdragon 888 işlemcili Redmi K40 Ultra ile bu sene seri tamamlanacak.

Dimensity 1100 işlemcisinden güç alacak telefonda da ekran 120Hz tarama hızında olacak. 64 megapiksel ana kameranın eşlik edeceği telefonda 67 watt hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil göreceğiz. Redmi’nin bu işlemciyi daha önce Redmi Note 10 Pro 5G’de kullandığını hatırlatalım. Bu telefon kısa süre içerisinde POCO X3 GT ismiyle dünyaya açılacak.

Bu iki telefon hakkında bilgiler sızdıran kaynak ayrıca Redmi’nin 2022’de kavisli, ekran altı kamera teknolojisine sahip ve 100 watt hızlı şarj teknolojisi gibi gelişmiş özelliklere sahip telefonlar piyasaya süreceğini iddia etti.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.