realme Temmuz 28, 2021 10:33

realme Flash için Tarih Verildi! İşine Bak Apple!

Realme'nin iPhone 12'nin MagSafe teknolojisine benzer bir özellik ile gelecek olan realme Flash telefonu için tarih verildi.
realme Flash için Tarih Verildi! İşine Bak Apple!

Çinli teknoloji devi realme, bu hafta Hindistan’da manyetik kablosuz şarjlı ilk Android telefon olan realme Flash telefonunu yakında tanıtacağını söylemişti. Bugün ise realme, Android için ilk manyetik kablosuz şarjı tanıtmak için 3 Ağustos 2021 tarihinde ‘Gelecek için Mag – realme Magnetic Innovation etkinliğini yapacağını açıkladı.

Şirket, bu manyetik şarj teknolojisini kullanan ilk realme akıllı telefon olan realme Flash’ın bir çok özelliğini aslında çoktan açıkladı. Daha önceki söylentilere göre MagDart, Apple’ın MagSafe’ine benzer bir klipsli aksesuar olacak ve 15W’ın üzerindeki hızları destekleyecek.

realme Flash özellikleri şimdiden belli oldu

Ayrıca aşırı ısınmayı önlemek için bir soğutma fanı ile gelecek ve bir USB Type-C konektöre sahip olacak. realme Flash’ın 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolamaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca telefonun Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti ile desteklendiği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Firmanın amiral gemisi segmentinde yer alacak olan yeni telefonuyla birlikte MagDart destekli yeni aksesuarlarını da duyurması bekleniyor.

realme Flash

MagDart sayesinde telefonun arka bölümüne mıknatıs ile aksesuar takmak mümkün olacak. Şarjın yanı sıra bu telefon için özel soğutma aksesuarlarının da tanıtılacağını düşünüyoruz. Mobil oyunlar için bir aksesuar da belki bu etkinlikte tanıtılabilir. Yaratıcılığın önünü açan MagDart teknolojisi, Android cephesinde daha efektif olarak kullanılacak gibi görünüyor.

iPhone 12 ailesinde yer alan MagSafe benzeri olacak olan bu sistemin ilerleyen dönemde diğer Android telefon üreticileri tarafından da kullanılacağını düşünüyoruz. Bakalım mıknatıslı yapıdaki bu teknolojiyi hangi bir diğer Çinli teknoloji devi telefonlarında yer vermeye başlayacak? Bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.