Mobiroller Temmuz 28, 2021 12:43

Mini Cooper S Elektrikli Olur mu? Sanki Need For Speed Oyununda Gibi

Aslında bu yoktu dediğimiz bir ön inceleme ile sizlerleyiz. Mini Cooper S Elektrikli aracın ön incelemesini Borusan Oto desteği ile yaptık.
Mini Cooper S Elektrikli Olur mu? Sanki Need For Speed Oyununda Gibi

TeknoBurada olarak birçok ürün incelemesi yapıyoruz ve bunları da sizlerle paylaşmaktan oldukça mutluyuz. Genellikle teknolojik ürünlerin incelemelerini yapıyoruz ve son dönemde artık arabalar da bunlara dahil oluyor. Zira otomobiller artık eskisi gibi değil. Otomobil markaları yeni nesil elektrikli araçlarında teknolojinin en son nimetlerinden faydalanıyor. İşte bu araçlardan birisi de yeni nesil Mini Cooper S Elektrikli oluyor.

Açıkçası “aslında bu yoktu” noktasındayız. Zira Borusan Oto Yalıkavak standında bizi tanıyan dostlarımız ile buluştuk ve test aracı olan elektrikli Mini Cooper S‘i test edebildik. Elektrikli araçlar hakkında halen kafalarda büyük bir soru işareti olduğunu görüyoruz. Zira sosyal medya (@volkanmanavoffical ve @teknoburada) hesabımızdan yaptığımız anketli paylaşımlarda kullanıcıların %33’lük bir kısmının elektrikli araçlar hakkında hiçbir şey bilmediğini ve bu teknolojiye saoğuk durduğunu gördük. Elektrikli araçlar için, geleceğin teknolojisi demek mümkün diye düşünüyoruz. Zira katı yakıtlar bir süre sonra bizlere veda edecek. İşte bu noktadan sonra da hem araçlarda hem de evlerde ısınma için elektrikli ürünlere dönüş yapacağız.

Mini Cooper S Elektrikli aracın teknik özelliklerine baktığımızda ise aracın 135KW yani 184 beygir güç ürettiğini görüyoruz. 0-100 km/s hızlanması ise 7,3 saniye. Otomobildeki tek handikap ise aracın 150 km/s hız ile sınırlandırması. İşte sadece bunun için bile birçok kişi bu aracı almaktan vazgeçebilir. Zira Mini, bu aracı mevcut Mini Cooper S kullanıcılarına satmayı planlıyorsa; bu hız o kullanıcıları bu araçtan uzaklaştıracaktır. 1440 kilogram ağırlık ise bize sorarsanız oldukça başarılı. 2009 model Mini Cooper S Clubman aracın 1.250 kilogram olduğu düşünüldüğünde ağırlık tarafında bize sorarsanız araç başarılı. 

Bu aracı kısa bir süre kullandık ve Borusan Oto yetkilisi Şahin Bey ile aracı test ettik. Önümüzdeki dönemde aracı uzun süreli test için alıp tüm testlerini gerçekleştireceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.