Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 28, 2021 15:50

iPhone SE 3 için Heyecanlandıran Haber

Apple'ın uygun fiyatlı modeli iPhone SE 3 için bugün herkesi heyecanlandıran haber geldi. Bu telefon gerçekten çok sağlam olacak.
iPhone SE 3 için Heyecanlandıran Haber

Apple, geçtiğimiz yıl bir sürpriz yapmış ve küçük ekranlı telefon alanına iPhone 12 mini ile geri dönmüştü. Mini serisinin ortaya çıkmasından sonra iPhone SE serisinin rafa kaldırıldığı söylenmeye başlanmıştı. Ancak Apple, tarihi bir hata yapıp mini serisini düzgün pazarlayamamış ve satışlarda beklentilerin çok altında kalmıştı. Şimdi ise Apple’ın iPhone SE 3 modeli ile birlikte küçük ekran seven kullanıcıları tekrardan kucaklayacağı söyleniyor.

Mini gidiyor iPhone SE 3 geliyor

Sektördeki pek çok rapor, mini serisinin 2022’den itibaren iPhone ürün segmentinden resmi olarak çıkarılacağını iddia ediyor. iPhone 12 mini sonrası beklentiyi kendi pazarlaması yüzünden karşılayamayan Apple, çareyi 3. nesil iPhone SE modeli ile arayacak gibi görünüyor. Bugün gelen bilgilere göre yeni nesil iPhone SE’de iPhone 12 mini ayarında işlemci ve 5G desteği yer alacak.

Bildiğiniz gibi Apple uygun fiyatlı bu serisinde tekli kamera kurulumuna ve ana ekran tuşuna yer veriyordu. Ancak artık devir o devir değil. Cupertinolu firma muhtemelen ana ekran tuşu olmayan nokta çentikli bir ön kameralı ekrana ve ikili arka kamera kurulumuna yer verecek. İşlemci olarak da tahminlere göre Apple A14 yonga seti bu modelde yer alacak.

iPhone SE Plus

Ortaya çıkan bilgilere göre SE serisinin iki farklı sürümü olacak. Ana ve Plus olarak isimlendirilecek olan bu aile, ekran boyutu açısından birbirinden farklılaşacak. Fiyat açısından 500 dolar bandında olması ve bu sayede Android telefon pazarına ağır bir darbe indirmesi beklenen SE serisinin en erken 2022’de tanıtılacağını düşünüyoruz.

Bu yılın sonlarına doğru iPhone 13 ailesi ile karşımıza çıkacak olan Apple’ın son kez mini serisine yer vereceği söyleniyor. Bu yüzden 3. nesil iPhone SE’nin önümüzdeki yıl tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor diyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.