Tablet Temmuz 27, 2021 13:23

Xiaomi Mi Pad 5 Kanlı Canlı Görüntülendi

Xiaomi'nin yeni tableti Xiaomi Mi Pad 5 kanlı canlı bir şekilde görüntülendi. Yeni canavar çok yakında bizlerle birlikte olacak. İşte özellikleri.
Xiaomi Mi Pad 5 Kanlı Canlı Görüntülendi

Xiaomi’nin uzun bir süredir yeni bir tablet üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Xiaomi Mi Pad 5 olarak isimlendirilmesi beklenen bu tablet, bugün bir kullanıcının elinde kanlı canlı bir şekilde görüntülendi. iPad’in rakibi olması beklenen bu model, tasarımsal açıdan da oldukça şık görünecek. Peki, Android dünyası bu tablet ile Apple’ın yoluna taş koyabilecek mi? Gelin Xiaomi’nin tabletinin sızan özelliklerine bir göz atalım.

Xiaomi Mi Pad 5 özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı

Xiaomi’nin yeni tabletinde Qualcomm’un Snapdragon 860 yonga seti yer alacak. Tablet için oldukça ideal olan bu yonga setine muhtemelen 8 GB veya 12 GB RAM eşlik edecek. Bildiğiniz gibi Xiaomi sanal RAM oluşturma konusunda önemli adımlar attı. Sanal RAM oluşturma olayı bu modelde de yer alabilir.

Ekran tarafında henüz büyüklüğü bilinmeyen 2560 x 1600 çözünürlüğünde bir panel kullanılacak. Tercihini IPS panelden yana kullanacak olan Xiaomi, 120 Hz ekran tazeleme hızına yer verecek. Arka tarafda 12 Megapiksel çözünürlüğünde kamera kullanacak olan Çinli üretici, bu tabletini Ağustos ayında resmi olarak tanıtacak.

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Mix 4 ile aynı anda tanıtılması beklenen bu modelin fiyatının uygun olması ve Android 11 işletim sistemi ile çalışması bekleniyor. Türkiye pazarına da geleceğini düşündüğümüz bu model Android dünyasında tablet pazarının gelişmesinde önemli bir rol oynayabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.