Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 27, 2021 10:23

WhatsApp Mesajları için Sevindiren Özellik Geliyor

WhatsApp'tan yeni bir özellik geliyor. WhatsApp mesajları bu özellik ile iOS ve Android cihazlar arasında aktarılabilecek.
WhatsApp Mesajları için Sevindiren Özellik Geliyor

Google’ın Android’den iPhone’a ve iPhone’dan da Android’e verileri aktarmaya yarayan Veri Aktarım Aracı çok yakında WhatsApp’ta da kullanılabilecek. WhatsApp mesajları bu özellik sayesinde cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde aktarılabilecek. Android’in API’larından yararlanarak geliştirilecek olan bu özellik şimdilik Beta aşamasında bazı kullanıcılar üzerinde test ediliyor.

Bildiğiniz gibi Android, iOS dahil olmak üzere fotoğrafları, uygulamaları ve dosyaları bir telefondan diğerine kopyalamak için Android kurulum sihirbazı tarafından kullanılan “Veri Geri Yükleme Aracı” adlı yerleşik bir cihazdan cihaza aktarım uygulamasına sahip.

Play Store’da yer alan Veri Geri Yükleme Aracı, WhatsApp sohbetlerinizi ve geçmişinizi bir iPhone’dan bir Android telefona kopyalamaya yönelik özelliği sunmak için 1.0.38208734 yapı numaralı bir güncelleme aldı. Artık veri aktarım sorunu yeni güncelleme ile ortadan kalkıyor diyebiliriz.

Şimdilik Beta aşamasında olan bu özelliğin yaz ayı bitmeden tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. iOS tarafında ise mesajları aktarmak için nasıl bir çözüm bulunacağı ise merak ediliyor. Muhtemelen Google Drive aracılığı ile Android’den iPhone’a veri transferi yapılacak. iOS’in yapısından dolayı WhatsApp‘ın sunabileceği başka bir yol şimdilik yok.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.