Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 27, 2021 16:51

Realme Flash iPhone 12’yi Ağlatacak!

Realme yeni telefonlarını sunmak için gün sayıyor. Çinli teknoloji devi şimdi de Realme Flash adını verdiği telefonu yakında tanıtacak.
Realme Flash iPhone 12’yi Ağlatacak!

Çinli realme, rakiplerine kafa tutmaya devam ediyor. Son dönemde tanıttığı teknolojiler ve telefonlar ile isminden söz ettirmeyi başaran firma şimdi de yeni bir teknoloji ile gelen telefonunu duyurmak için gün sayıyor. Çinli dev Realme Flash adlı yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazır olduğunu açıkladı. Bu telefonun manyetik kablosuz şarj teknolojisini destekleyen ilk Android telefon olduğu söyleniyor.

Son gelen raporlar realme Flash’ın manyetik kablosuz şarj teknolojisine sahip ilk Android akıllı telefon olacağını ve adının ‘MagDart’ olacağını gösteriyor. Ayrıca MagDart, Apple’ın MagSafe’ine benzer bir klipsli aksesuar olacak ve 15W üzerindeki hızları destekleyecek. Ayrıca aşırı ısınmayı önlemek için bir soğutma fanı ile gelecek ve bir USB Type-C konektöre sahip olacak.

Realme Flash’ın teknik özellikleri ile ilgili olarak, 12GB RAM ve 256GB dahili depolama ile eşleştirilmiş Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti tarafından desteklendiği söyleniyor. Lansman tarihi henüz açıklanmadı. Ancak tahminlere göre önümüzdeki ay bu telefon resmi olarak tanıtılacak.

Realme’nin yeni teknolojilerine sahip telefonları bu yıla damgasını vuracak gibi görünüyor. iPhone 12’de yer alan MagSafe benzeri teknolojinin Android tarafına da gelecek olması oldukça sevindirici. Bu teknoloji sayesinde şarjın yanı sıra özellikle mobil oyunlarda telefonun ısınmaması için özel soğutucu sistemleri de Android telefonlara gelebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.