Akıllı Telefon Temmuz 27, 2021 10:55

Realme Flash Android Dünyasında Bir İlki Gerçekleştirecek

Realme Flash, manyetik kablosuz şarj özelliğine sahip ilk Android telefon olacak. Bu özelliği daha önce sadece iPhone 12 serisinde gördük.
Realme Flash Android Dünyasında Bir İlki Gerçekleştirecek

Son dönemin çıkışta olan markalarından Reaelme Android dünyası adına bir ilki gerçekleştiremeye hazırlanıyor. Şirketin bugün attığı bir tweet, Realme Flash adında yeni bir telefonun haberini verdi. Bu telefonu özel kılan detay ise manyetik kablosuz şarj desteğine sahip olması. Manyetik kablosuz şarj özelliği şu ana kadar sadece iPhone 12 serisinde yer aldı.

Bu tweet sonrası GSMArena sitesinin ortaya çıkardığı fotoğraflar, Realme’nin manyetik kablosuz şarj teknolojisinin Apple’ın MagSafe teknolojisine benzediğini gösteriyor. Fakat Realme’nin çözümü fiziksel olarak daha büyük görünüyor ve bu da akıllı telefonu daha fazla şarj edeceği anlamına geliyor. Yine Realme’nin manyetik kablosuz şarj cihazının üzerinde, sıcaklığı kontrol altına almak için bir fanın yer aldığı da görülüyor.

Site, şarj hızının 15 watt’ı aşacağı ve Realme’nin ürünü piyasaya sunduktan sonra dünyanın en hızlı manyetik şarj cihazı olacağına dair onay aldığını da bildiriyor. Merak edilen nokta ise şarj cihazının diğer Realme ya da Android cihazları destekleyip desteklemeyeceği. Şimdi amiral gemisi telefonun başlıca özelliklerine geçelim.

Akıllı telefonun sızdırılan görüntüsü ve telefon hakkında bölümü önemli bilgileri gün yüzüne çıkarıyor. Sol üst köşede kameraya ev sahipliği yapan kavisli bir ekranın eşlik ettiği telefona Snadpragon 888 işlemcisi güç verecek. Bellek birimi 12GB RAM + 256GB şeklinde olan telefon Android 11 tabanlı Realme 2.0 kullanıcı arayüzü ile geliyor. Arkada ise üçlü kamera birimi göze çarpıyor. Çok yakında tanıtılacak telefona dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.