Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 27, 2021 22:51

Nothing Ear 1 Sıra Dışı Tasarımı ile Karşımızda

Herkesin merak ettiği Nothing yani hiçbir şey firması bugün karşımıza Nothing Ear 1 kulaklığı ile çıktı. Bu tasarım çok sevilecek.
Nothing Ear 1 Sıra Dışı Tasarımı ile Karşımızda

Londra merkezli teknoloji şirketi Nothing, Nothing Ear 1 adını verdiği şirketin en çok beklenen gerçek kablosuz kulaklıkları tanıtıldı. Sıra dışı bir görünüm ile gelen bu kulaklık mikrofonlar, mıknatıslar ve devre kartı dahil olmak üzere mühendisliği ortaya çıkarmak için şeffaf bir tasarıma sahip. Sürücü olarak 11.6 mm sürücüleri kullanan firma özellikle alt frekanslarda oldukça iddialı olacak. Ayrıca bu kulaklıkta Bluetooth 5.2 bağlantısı ve aktif gürültü engelleme (ANC) özelliği de yer alıyor.

Kulaklıkları sabitlemeye yardımcı olan, bölüm kırmızı renk ile belirginleştirilmiş. Bu da tasarıma oldukça şık bir hava katmış. Her bir kulaklık sadece 4,7 gram ağırlığında ve basınç tahliye delikleri, ergonomik bir uyum ve üç özelleştirilebilir sıvı silikon uç ile geliyor.

Ear 1; Aktif Gürültü Engelleme için üç adet yüksek tanımlı mikrofon kullanıyor. Orta düzeyde gürültü önleme için Işık modu ve uçakta veya ofiste olduğu gibi daha gürültülü ortamlar için Maksimum modu yer alıyor. Bir de bu kulaklıkta şeffaflık modu yer alıyor.

Rüzgar gibi rahatsız edici arka plan gürültüsünü azaltmak için kulak (1) için özel olarak geliştirilmiş Clear Voice Teknolojisini kullanıyor.

Firmanın yeni ve ilk ürünü 5,7 saate kadar dinleme süresi ve kasa ile 34 saate kadar vaat ediyor. Aynı zamanda ultra hızlı şarj özelliği sunuyor. Bu sayede kasanın 10 dakikalık şarjı, bir günlük güç için 8 saate kadar dinleme sağlıyor. Kılıf ayrıca Qi kablosuz şarj özelliğine de sahip.

99 dolardan satışa sunulacak olan bu şık tasarımlı kulaklığın Türkiye pazarına henüz gelip gelmeyeceği belli değil.

Nothing Ear 1 özellikleri

  • 11.6 mm dinamik sürücü, 0.34CC hazne
  • Bluetooth 5.2, AAC ve SBC codec bileşeni, Android 5.1 ve üstü ve iOS 11 ve üstü ile uyumlu
  • 2 mod (Hafif ve Maksimum), Şeffaflık modu ile 40 db’ye kadar Akıllı Uyarlanabilir Gürültü önleme
  • 3 mikrofonlu çağrı gürültü iptali
  • Tere ve suya dayanıklı (IPX4)
  • Boyutlar Kulaklık: 28,9x 21,5x 23,5 mm;Şarj kutusu: 58,6×58,6×23,7 mm
  • Ağırlık: Kulaklık: 4.7g; Şarj kutusu: 57,4 g
  • 31 mAh pil, 5,7 saate (ANC olmadan) / 4 saate (ANC ile) kadar müzik çalma, 34 saate (ANC olmadan) / 24 saate (ANC ile)
  • 570mAh şarj kutusuyla, Qi kablosuz şarj sunar
  • Hızlı şarj – 10 dakika 8 saat (ANC olmadan) / 6 saat (ANC ile), kılıf şarjı için 10 dakika kulaklık şarjı 1,2 saat (ANC olmadan) / 50 dakika (ANC ile)
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.