Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 27, 2021 19:54

Huawei P50 Pro Hayal Kırıklığı Mı Olacak?

Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 Pro için bugün üzücü haberler geldi. Telefonun donanımı pek iç açıcı olmayabilir.
Huawei P50 Pro Hayal Kırıklığı Mı Olacak?

Huawei önümüzdeki günlerde merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 ailesi ile karşımıza çıkacak. Firmanın tepe modellerinden biri olacak olan Huawei P50 Pro hakkında bugün iç karartan sızıntılar geldi. Görünüşe göre Amerika’nın yaptırımları Çinli firmanın donanım tarafında ilerlemesinin önüne geçmiş. Peki, bu model hangi özelliklere sahip olacak. Gerçekten de piyasadaki amiral gemisi modellerinin gerisinde mi kalacak?

Huawei P50 Pro donanım konusunda üzebilir

Sızıntılara göre P50 Pro, Kirin 9000 4G platformu üzerine inşa edilecek. Bu versiyonun yerel pazar için olduğu düşünülürse, Huawei P50 ve P50 Pro’nun prensipte 5G desteğinin olmayacağını söyleyebiliriz. Muhtemelen Avrupa sürümlerinde 5G desteği yer alacak. Ancak bu konuda net bir bilginin olmadığını belirtelim. Gelen bilgiler ayrıca akıllı telefonun 12 GB RAM’e sahip olmayacağını da doğruluyor. Pro modelin sadece 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama birimli sürümü olacak.

Amiral gemisi modellerinde artık 12 GB RAM bir standart haline geldi. Huawei’nin 12 GB RAM’e yer vermeyecek olması üzücü. Umarız firma sanal RAM ile bu RAM miktarını diğer Çinli firmalar gibi 13 GB’a kadar çıkarabilir. Kamera konusunda kendine çok güvenen Huawei’nin etkinlikte kameraya odaklanacağı söyleniyor. Donanımdaki mecburi kısmalarını kamera ile fazlasıyla telafi edeceğini düşündüğümüz P50 ailesi, yine bizlere üst düzey performans sunacak bundan şüphemiz yok.

Huawei P50 Pro

Ancak yine de Huawei’den gerçekten çok güçlü bir canavar bekliyorduk. Amerika’nın sonu gelmeyen yaptırımlarından dolayı ağır darbeler alan Huawei umarız bu kötü günleri en kısa sürede atlatır. HarmonyOS 2.0 ile aradığı kanı bulacağını düşündüğümüz Çinli firma bakalım DxOMark’tan kamera bölümünden alacağı puan ile Xiaomi Mi 11 Ultra’yı geçebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.