Samsung Temmuz 27, 2021 18:51

Galaxy Tab S8 Galaxy S22 ile Birlikte Gelecek

Samsung'un yeni tableti Galaxy Tab S8 için ilk bilgiler geldi. Söylenene göre yeni tablet Galaxy S22 ailesi ile birlikte tanıtılacak.
Galaxy Tab S8 Galaxy S22 ile Birlikte Gelecek

Mobil sektördeki yeni ürünler hakkında sık sık özel bilgiler paylaşan Ice Universe adındaki sızıntı devi bu kez Galaxy Tab S8 serisi tabletler hakkında yeni detayları duyurdu. Sızıntıları doğru çıkan Ice Universe; Samsung Galaxy Tab S8’in Galaxy S22 ile birlikte piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Galaxy Tab S8 özellikleri ile şimdiden karşımızda

Ice Universe’e göre; Tab S8 ailesi ana Plus ve Ultra modellerden oluşacak. Plus model 10.090 mAh kapasiteli batarya ve Ultra model ise 11.550 mAh kapasiteli batarya ile gelecek. Tüm modellerin Snapdragon 888 yonga seti üzerine inşa edileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Kutusundan Android 12 tabanlı One UI 4.0 arayüzü ile çıkacak olan bu modeller ekran boyutlar ile de ayrışacak. Standart sürümde 11 inç büyüklüğünde LCD, Plus modelde 12.4 inç büyüklüğünde OLED ve Ultra modelde 14.6 inç büyüklüğünde OLED ekran yer alacak. Tüm ekranların 120 Hz ekran tazelem oranına sahip olacağını belirtelim.

Galaxy Tab S8

Yine üç modelde de S-Pen desteğine sahip olacak. 5G bağlantısı ile satışa sunulacak olan bu modellerin 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor. Samsung’un iPad Pro ailesine rakip olmaya istediği açıkça ortada. Özellikle OLED ekrana sahip olan Plus ve Ultra modeller firmanın Android tablet sektöründeki elini güçlendirebilir. Burada her zaman olduğu gibi fiyat faktörü önemli rol oynayacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.