Android Temmuz 27, 2021 9:29

Android 12 Beta 3.1 Güncellemesi Yayınlandı

Google, sistemde yaşanan sorunları çözmek için Android 12 Beta 3.1 güncellemesini yayınladı. İşte güncellemenin içeriği.
Android 12 Beta 3.1 Güncellemesi Yayınlandı

Google, önizleme programındaki son ana sürümden yaklaşık iki hafta sonra, Android 12 Beta 3.1 güncellemesini sürpriz bir şekilde yayınladı. Pixel telefonlarda yaşanan sorunları bu güncelleme ile çözmek isteyen Google, güncellemenin boyutu ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Android 12 Beta 3.1 ile Pixel modellerindeki sorunlar çözülüyor

Geçtiğimiz Beta sürümünde ilginç bir şekilde Pixel telefonlarda döngüye giriyor ve açılması biraz vakit alıyordu. Google ilk olarak bu sorunu çözmek için yeni güncellemeyi yayınlamak zorunda kalmış gibi görünüyor. Güncelleme ile; Cihazı yeniden başlattıktan sonra bazı cihazların önyükleme döngüsünde takılıp kalmasına neden olan bir sorun düzeltiliyor. Bazen sistem kullanıcı arayüzünün çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi. Ayrıca Android’de düşük bellek sorunu yaratan hata da güncelleme ile gideriliyor.

Şimdilik sadece Pixel 3 ve üzerindeki modeller için yayınlanan 797 KB evet yanlış okumadını kilobyte büyüklüğündeki güncellemeyi Ayarlar>Güncellemeyi Kontrol Et bölümünden yükleyebilirsiniz. SPB3.210618.016 yapı numaralı bu güncellemeden sonra Beta 4’ün kısa süre içerisinde yayınlanacağını düşünüyoruz.

Android 12 güncellemesinin dağıtımı 2022’nin ilk çeyreğini bulacak gibi görünüyor. Diğer Android telefon üreticilerinin yeni güncellemeyi telefonlarına hızlı bir şekilde entegre etmek için yoğun bir çaba harcaması gerekecek. Özellikle Samsung’un One UI 4.0 arayüzünü Android 12 ile nasıl harmanlayacağı merak ediliyor. Bakalım yeni güncellemeyi ilk hangi marka kullanıcıları ile buluşturacak? Bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.