Amazon Temmuz 26, 2021 9:18

Amazon Bitcoin İle Ödemeler Kabul Edeceğini Duyurdu, Bitcoin Fırladı

Dünyanın bir numaralı e-ticaret şirketi Amazon Bitcoin ve diğer bazı kripto paraları bu sene kabul etmeye hazırlanıyor. İşte detaylar...
Amazon Bitcoin İle Ödemeler Kabul Edeceğini Duyurdu, Bitcoin Fırladı

Geçen haftaya dünyanın önemli kuruluşlarından Bitcoin’e sözlü destek açıklamaları geldi. Önce Tesla Başkanı Elon Musk, ardından Twitter Başkanı Jack Dorsey. Bu iki sözlü destek açıklamasının ardından Bitcoin’nin fiyatı 30.000 $’dan 34.000 $ seviyesine yükseldi. Son olarak Amazon cephesinden gelen açıklama Bitcoin’in fiyatı daha da yukarı çekti. Şirket içerisinde elden edilen bilgilere göre Amazon Bitcoin ile ödemeleri bu yılın sonun kadar kabul etmeyi düşünüyor. Dünyanın bir numaralı e-ticaret sitesi 2022 yılına gelindiğinde ise kendi kripto para birimini oluşturmayı hedefliyor.

Amazon’un açtığı son iş ilanlarında başvuru yapacak kişilerin “Blok zinciri, dağıtılmış defter teknolojisi, merkez bankası dijital para birimleri ve kripto para biriminde uzman” ve “Genel vizyon ve ürün stratejisini yönetecek” düzeyde olması isteniyor.

Açıkçası, Amazon kripto para birimine girme konusunda ciddi, ancak şirket içerisindeki üst düzey bir yöneticiye göre;

“Bu sadece gelecekte bir tarihte kripto para birimi ödeme çözümleri başlatma hareketlerinden ibaret bir konu değil. Bu, aynı zamanda, Amazon’un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış bir biçimde inşa edilmesinin bir parçası.”

Amazon ayrıca Bitcoin’den sonra Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash’i de sisteme entegre etmeyi düşünüyor. İnternet devinin hedefinde ise ilk sekiz kripto para birimi var. Amazon’un iş ilanları ve şirket cephesinden gelen açıklamalar sonrası Bitcoin’in fiyatı 38.500 $ seviyesine yükseldi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.