Windows Temmuz 22, 2021 19:57

Windows 11 Desteği için Sevindiren Haber

Microsoft, Windows 11 desteği için bugün müjdeli haberi verdi. Yeni işletim sistemi görünüşe göre uzun yıllar desteklenecek.
Windows 11 Desteği için Sevindiren Haber

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Windows 11 güncellemesini tanıtmıştı. Windows 10’un üzerine bir dizi iyileştirme yapan Microsoft, yeni sürüm ile kullanıcılara macOS’e yakın bir deneyim vadediyordu. Bugün ise Windows 11 desteği için müjdeli haber geldi. Microsoft’tan gelen açıklamalara göre yeni işletim sistemi uzun yıllar desteklenecek.

Bana Her Şeyi Sor etkinliği sırasında Microsoft temsilcileri (Aria Carly, Dave Buckman, Jason Sandis ve Namrata Bachwani), Windows 11 LTSC’nin (Uzun Süreli Hizmet Kanalı) yayınlandığını onayladı. Bu destek ile Windows 11’in tam 5 yıl boyunca güncellemeler ile besleneceği de onaylanmış oldu.

Windows 11’in testleri şimdilik beta aşamasında diyebiliriz. Ekim ayında piyasaya sunulması beklenen yeni güncelleme Windows 8, 8.1 ve 10 sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak. Apple gibi yeni ana yazılım güncellemelerini ücretsiz sunacak olan Microsoft, yeni sürümüyle birlikte oyun alanında bir dizi iyileştirme de yapacak.

Windows 11 desteği

Oyunlarda FPS artışı sunacak olan yeni güncelleme güvenlik konusunda da Apple’a kafa tutacak düzeye gelecek. Şimdilik bir bakışta Windows 10’u andıran yeni güncellemenin ilerleyen aylarda güncelleme alarak daha işlevsel olacağını düşünüyoruz. Microsoft’un prestij sürümü olacak olan yeni güncelleme ile ilgili şimdilik kafalardaki soru işareti sistem gereksinimleri.

Açıklanan sistem gereksinimlerine göre Windows 10 ile gelen çoğu laptop modeli yeni sürümü yükleyemeyecek. Muhtemelen Microsoft bu konuda bir atılım yapacak ve gereksinimleri düşürecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.