Akıllı Telefon Temmuz 22, 2021 8:51

Twitter Beğenmeme Butonunu Sonunda Getiriyor

Twitter bir tweet'i beğenmeme seçeneğini sonunda getiriyor. Sınırlı bir kullanıcı tarafından test edilen yeni gelişmeye göz atalım.
Twitter Beğenmeme Butonunu Sonunda Getiriyor

Twitter son zamanlarda bazı özellikleri test etmekten çekinmiyor. Pek çok sosyal medya uygulamasında epey ilgi gören Hikayeler özelliği Twitter’da tutmamış görünüyor. Hem zaten bu özellik 3 Ağustos tarihi itibariyle platformdan kaldıracak. Twitter ’ın son radikal yeniliği ise beğenmeme botunu olacak.

Son zamanlarda bazı iOS kullanıcıları Twitter uygulamalarında bir tweet’in altında beğen-beğenmeme butonlarını görmeye başladı. Beğen butonu halihazırda zaten kullanılmakta. Beğenmeme özelliği ilk kez kullanıma sunulacak ve ilgi göreceğe benziyor. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre hem tweet’i atan kişi hem de takipçiler tweet’in beğenmeme sayılarını göremeyecekler. Fakat bir süre sonra bu sayıların da görüleceğini düşünüyoruz. Reddit ve Ekşi Sözlük gibi önemli platformlarda beğen ve beğenmeme butonları yıllardan bu yana kullanılmakta.

Öten yandan Twitter beğen-beğenmeme özelliğinde iki farklı tasarım üzerinde çalışıyor. Bunlardan birinde aşağı ve yukarı doğru oklar, bir diğerinde ise aşağı ve yukarı doğru başparmaklar kullanılıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.