Apple Temmuz 22, 2021 17:51

iPhone 13 Pro için Heyecanlandıran Açıklama

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 13 Pro ve Pro Max modelleri için herkesi heyecanlandıran açıklama geldi. İşte detaylar.
iPhone 13 Pro için Heyecanlandıran Açıklama

Cupertinolu Apple, Eylül ayında herkesin merakla beklediği iPhone 13 ailesini tanıtacak. Serinin üst segmenti olacak olan iPhone 13 Pro ve Pro Max için bugün ilginç açıklamalar geldi. Wedbush, ilkbaharda tüm iPhone 13 modellerinin lazer telemetre alacağını ve Pro modellerin 1 TB dahili depolama birimi ile geleceğini açıkladı.

iPhone 13 Pro 20.000 TL bandını bulacak

Ana ve mini modelde ise maksimumda 512 GB dahili depolama yer alacak. LiDAR sensör ise yine Pro ailesine özel olacak. 1 TB’lık modellerin fiyatları maalesef ki ülkemizde 20.000 TL civarında olacak. Bu yıl 100 milyon adet iPhone üreteceği söylenen Apple, tasarımsal açıdan büyük bir yenilik sunmayacak.

Çentiği küçültecek olan Apple, yine iPhone 12’nin köşeli tasarımını kullanacak. Eylül ayının 3. haftasında satışa sunulacak olan iPhone 13’ler fiyat açısından Amerika’da yine aynı seviyede satılacak. Ancak ülkemizde yeni modeller kurlardan ve vergilerden dolayı oldukça yüksek fiyatlardan satışa sunulacak.

Tüm modeller Apple A15 yonga setinden beslenecek. Ana ve mini modelde 4 GB RAM yer alacakken, Pro modellerde ise 6 GB RAM’in bulunması bekleniyor. Ayrıca Pro modellerde yine 120 Hz ProMotion ekranın yer alacağı söyleniyor. Muhtemelen her zaman açık ekran sadece Pro modellerine özel olacak.

iPhone 13 Pro

Kamera açısından Apple bu yıl daha büyük sensörler kullanacak. DxOMark’ta artık ilk beşe girmek isteyen Cupertinolu firma, iOS 15 ile fotoğraf bölümünde yazılımsal iyileştirmeler de sunabilir. Apple’ın bu yılı da küçük yenilikler sunarak geçirmesi asıl yenilikleri önümüzdeki yıl sunacağını belirtelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.