Akıllı Telefon Temmuz 22, 2021 9:55

Huawei P50 Pro Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak

Huawei P50 Pro ve P50 Pro Plus son gelen bilgilere bakılırsa en hızlı şarj olan telefonlardan biri olacak. Pilin dolması dakikalar sürecek.
Huawei P50 Pro Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak

Huawei geçtiğimiz gün yayınladığı duyuru ile birlikte P50 serisinin 29 Temmuz tarihinde resmiyet kazanacağını bildirdi. Seride Huawei P50, Huawei P50 Pro ve P50 Pro Plus şeklinde üç model yer alacak. Tanıtımlarına sadece bir hafta kala seri hakkında daha özel bilgilere sahip oluyoruz. Çinli bazı siteler P50 serisinde kullanılacak hızlı şarj özelliklerini açığa çıkardı.

MyDrivers aktardıklarına göre Huawei P50 modelinde 66 watt hızlı şarj özelliği olacak. Söz konusu P50 Pro ve P50 Pro Plus modelleri olduğunda ise kullanılacak adaptör 100 watt gücünde olacak. Bu nedenle her iki telefonda kullanılacak pilin %0’dan %100’e ulaşması sadece 20 dakika sürecek.

Huawei P50 ve P50 Pro

Söz konusu site telefon serisinde kullanılacak işlemcilere de açıklık getiriyor. Bu göre P50 modelinde Qualcomm’un Snapdragon 888 4G işlemcisi güç verecek. göre P50 Pro ve P50 Pro+ modellerinde ise 5G destekli Kirin 9000’in kullanılacağı iddia ediliyor. Daha önceki gelişmelerde hem P50 hem de P50 Pro’nun Snapdragon 888’e sahip olacağı bilgisi vardı.

Ağustos ayı içerisinde yaygın şekilde satışa sunulacak telefonlar HarmonyOS işletim sistemiyle çıkış yapacak. Seri özellikle kamera paketiyle öne çıkacak. Hem zaten Huawei’in P50 serisine dair yaptığı ilk paylaşımlarda kamera ön plana çıkarılıyor. Bunlardan biri telefonun en iyi kayıpsız zoom’u sunacağı iddiası. Bir diğer paylaşımda ise P50 serisinin fotoğraf çekimlerinde gerçeğe yakın renk vereceği bilgisi aktarıldı. Tanıtım tarihi yaklaşırken Huawei P50 serisine dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.