Akıllı Telefon Temmuz 21, 2021 9:53

Xiaomi’nin MIUI 13’te Yer Vereceği Bazı Özellikleri Şimdiden Ortaya Çıktı

Xiaomi MIUI 13 sürümünü ağustos ayında duyuracak. Bir süredir haberlere konu olan yeni sürümde ilginç özellikler göreceğiz.
Xiaomi’nin MIUI 13’te Yer Vereceği Bazı Özellikleri Şimdiden Ortaya Çıktı

Xiaomi MIUI 13 sürümünü gelecek ayın ortalarında gerçekleştireceği bir etkinlikte resmen tanıtacak. Pek çok Xiaomi, Redmi ve POCO kullanıcısı tarafından merakla beklenen yeni sürüm, hem arayüz hem de sistem altyapısında önemli gelişmeler sağlayacak. Son iki yılda tanıtılacak Xiaomi ve alt marka telefonlara sunulacağı bildirilen MIUI13 sürümün bazı özellikler güvenilir bir kaynak tarafından ortaya çıkarıldı.

Sızıntıya göre MIUI 13’teki en büyük değişim arayüz seviyesindeki tasarım ve görünüm değişiklikleri olacak. Geçtiğimiz gün ekran görüntüsü yayınlanan MIUI 13 kontrol paneli aslına bakarsanız bu değişimin yaşanacağını onaylıyor. MIUI 13 ile birlikte yeni animasyonlar ve yeni yazı tiplerinin geleceği ifade ediliyor. Ayrıca yeniden tasarlanmış uygulama simgeleri ve yeni duvar kağıtları ile sistem elden geçirilecek.

MIUI 13 güncellemesi

Son gelişmeler, MIUI 13 ile birlikte sistem tabanlı bazı özellikleri de ortaya çıkarıyor. Yeni nesil MIUI arayüzü oyunlar için kayan bir pencereye sahip olacak. Şimdiye kadar uygulamalar için kayan pencereler gördük, ancak oyunlara gelince, herhangi bir yazılım sisteminde şu ana kadar görülmüş değil.

MIUI 13 ek olarak bellek birleştirme teknolojisi ve katmanlı bir işleme sistemi getirecektir. Bellek birleştirme teknolojisi, sınırlı RAM’e sahip telefonlarda ROM’u kullanarak performansı artırabilecekleri sanal RAM özelliğine benzer şekilde çalışacak.

MIUI 13 gelecek ay tanıtıldıktan hemen sonra akıllı telefonlara sunulmayacak. Beklenti yeni MIUI sürümünün eylül ya da ekim ayında bazı üst segment telefonlara sunulacağı yönünde. Yine bazı kaynakların Mi Mix 4’ün MIUI 13 ile çıkış yapacağı yönündeki iddiasını hatırlatalım.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.