Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 21, 2021 16:50

Snapdragon Wear Yeni Nesilde Çıtayı Yükseltecek

Qualcomm çok yakında yeni Snapdragon Wear yonga setlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni nesil saatler hız canavarı olacak.
Snapdragon Wear Yeni Nesilde Çıtayı Yükseltecek

Giyilebilir pazar önemli bir hızla büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin ön saflarında özellikle Android tarafında Qualcomm tarafından desteklenen cihazlar yer alıyor. Yonga üreticisi, Giyilebilir Ekosistem Hızlandırıcı Programı adı verilen yeni bir programla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Snapdragon Wear yeni nesil akıllı saatleri hızlandıracak.

Akıllı saatler söz konusu olduğunda, Snapdragon Wear platformu, onlara güç sağlamak için en iyi yonga setlerinden biri konumunda. Qualcomm, platforma önemli yatırımlar yaptıklarını ve gelecek yıl boyunca segmentler arasında yeni Snapdragon Wear’ın piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurdu.

Giyilebilir Ekosistem Hızlandırıcı Programı aracılığıyla Qualcomm, ortakları arasında işbirliğini kolaylaştırmayı ve endüstrinin karşılaştığı çözümleri hızlandırmayı planlıyor. Qualcomm, endüstri trendlerini tartışmayı, yeni teknoloji ve ürün yönünü paylaşmayı, eğitim oturumları düzenlemeyi, konseptleri sergilemeyi, ürünleri piyasaya sürmeyi ve daha fazlasını planlıyor.

Bu programa dahil olan birçok ortaktan bazıları Arm, BBK, Fossil, Oppo, Verizon ve Vodafone’dur. Qualcomm Giyilebilir Ekosistem Zirvesi, şirketin yeni yonga setleri hakkında daha fazla ayrıntı açıklamasının beklendiği bu sonbaharda yapılacak.

Snapdragon Wear

Qualcomm Technologies; akıllı giyilebilir cihazlar kıdemli direktörü ve küresel başkanı Pankaj Kedia; “Snapdragon Wear platformlarımız, sektöre yön veriyor, çocuklar, yaşlılar ve yetişkinler için akıllı saatlere ve evcil hayvanlar ve aksesuarlar için akıllı izleyicilere güç veriyor. Öncü sıfır silikon, platformlar ve teknolojilere yatırımlarımızı önemli ölçüde artırıyoruz ve uzun vadeli vizyonumuzu karşılamak için gelecek yıl boyunca segmentlerde yeni Snapdragon Wear’ın kullanıma sunmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.