Akıllı Telefon Temmuz 21, 2021 20:50

Samsung Galaxy Telefonlara Kritik Bir Kamera Özelliği Geliyor

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda telefoto kamerayı daha kullanışlı hale getiriyor. Telefoto kameraya pro modu özelliği geliyor.
Samsung Galaxy Telefonlara Kritik Bir Kamera Özelliği Geliyor

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda akıllı kamera deneyimini önemli ölçüde ileri götürecek yeni bir gelişmeyi duyurdu. Güney Koreli firma, Galaxy akıllı telefonlardaki telefoto kameraların Pro modunda kullanılmasına izin vermeyi düşünüyor. Bu bilgi, şirketin resmi forumunda kamera geliştirmeden sorumlu bir Samsung çalışanı tarafından açıklandı. Şirketin özelliği en kısa sürede getirmeye çalıştığı da belirtildi.

Telefoto kameranın Pro moduna açılması özellikle mümkün olan en iyi görüntüleri yakalamak için kamera ayarlarıyla uğraşmak isteyenler için son derece kullanışlı bir işlev olacaktır. Pro modu ile kullanıcılar telefoto kameranın ISO, pozlama, deklanşör hızı, odak, beyaz dengesi, kontrast, parlak noktalar, gölgeler, doygunluk ve renk tonunu değiştirebilecek.

Samsung Galaxy S21

Samsung daha önce Pro modunda yalnızca birinci kamera sensörünün kullanılmasına izin veriyordu. Bu yılın başlarında Galaxy S21 serisinin lansmanı ile birlikte ultra geniş kamera hem Pro hem de Pro Video modlarına açıldı. Şirket ardından bu özelliği eski Galaxy amiral gemisi cihazlarına da sundu.

Ultra geniş açılı kamera Pro ve Pro Video modunda  Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy 20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 FE, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy A72, Galaxy Fold ve Galaxy Z Fold 2 modellerine kullanılabiliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.