Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 21, 2021 19:58

iPad Mini 6 iPhone 13 ile Aynı İşlemciye Sahip Olacak

Apple'ın yeni minik canavarı iPad Mini 6 hakkında yeni detaylar geldi. Mini model iPhone 13'ün işlemcisi Apple A15 ile gelebilir.
iPad Mini 6 iPhone 13 ile Aynı İşlemciye Sahip Olacak

Apple’ın yeni nesil iPad Mini’yi bu yıl içinde piyasaya süreceğini bir çok kaynak onaylamıştı. Şimdi ise 9to5Mac, kendi kaynaklarına göre iPad mini 6 modelinin iPhone 13’ün işlemcisi olacak olan Apple A15 yonga seti ile geleceğini iddia etti. Normalde iPad modellerinde bildiğiniz gibi Apple “X” takısını kullanıyordu. Ancak A15 çok güçlü olacağı için bu yonganın yeni sürümüne ihtiyaç duyulmayabilir.

iPad Mini 6 minik bir canavar olacak

Apple’ın A15 Bionic’i 5nm üretim süreci kullanılarak üretilecek. Apple ayrıca bu yonga setinin diğer iPad modellerinde kullanılacak olan A15X adlı daha güçlü bir sürümü üzerinde çalışıyor. Kaynaklar, yeni iPad mini’nin, tıpkı iPad Pro ve en yeni iPad Air gibi, altta Lightning yerine bir USB-C konektörü alacağını söylüyor.

Bu, iPad mini ile çok çeşitli çevre birimleri ve aksesuarları kullanmanıza olanak tanıyacak. Ayrıca güncellenen iPad mini, manyetik bir Akıllı Konektöre de sahip olacak. Yani Apple, yeni iPad mini için Smart Connector destekli aksesuarları piyasaya sürmeyi planlıyor.

Daha önce, Bloomberg editörü Mark Gurman; iPad Mini 6’nın cihazın dokuz yıllık tarihindeki en büyük yeniden tasarımı alacağını söyledi. Ayrıca, Apple’ın yeni ürün ile iPad Pro’nun performansını farklılaştırmak için yeni iPad Mini’yi Apple A-line’dan tek çipli bir sistemle donatılacağı söyleniyor.

iPad mini 6

Apple’ın yeni modellerini 2021’in son çeyreğinde iPhone 13 etkinliğine tanıtacağını düşünüyoruz. Fiyat açısından mini modelin ana iPad’den daha pahalı olacağı aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Bakalım Apple’ın yeni canavarı beklentileri karşılayabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.