Akıllı Telefon Temmuz 21, 2021 11:53

Huawei Snapdragon 898 İşlemcili Bir Telefon Hazırlığında! Huawei Pes Etmiş Değil

Snapdragon işlemciler Huawei için yeni bir umut olabilir. Son gelişmelere bakılırsa Huawei Snapdragon 898 işlemcili bir telefon hazırlığında.
Huawei Snapdragon 898 İşlemcili Bir Telefon Hazırlığında! Huawei Pes Etmiş Değil

Huawei çok yakında P50 serisi ile birlikte uzun süren sessizliğini bozacak. ABD’nin yaptırımları sonrası akıllı telefon pazarındaki yerini kaybeden ve her geçen gün kan kaybeden markanın hala pes etmediğini görüyoruz. P50 serisindeki işlemci sıkıntısını Qualcomm’dan tedarik ettiği 4G destekli Snapdragon 888’le çözen markanın gelecekte de Qualcomm işlemciler kullanacağına yönelik bazı gelişmeler yaşanıyor. Çinli kaynaklara göre Huawei Snapdragon 898 işlemcili bir telefon üzerinde çalışıyor.

Huawei’ye göre Snapdragon 888’in halefi Snapdragon 898 olarak isimlendirilecek. Bu işlemciden güç alacak telefonun diğer özellikleri arasında 6.6 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Telefon 50 megapiksel + 60 megapiksel + 60 megapiksel + 40 megapiksel çözünürlüğünde dört kameraya sahip görünüyor. Açıkçası bu kamera özellikleri sözü edilen telefonun için varsayımsal olacağı düşüncesini güçlü kılıyor.

Sızıntılara konu olan telefonun 110 watt hızlı şarj desteğine sahip olacağı bildiriliyor. Telefonun söz konusu özellikleri arasında 12GB RAM + 256GB ve 16GB RAM + 512GB bellek birimi de yer alıyor. 1.235 dolar ve 1.310 dolar şeklinde fiyatlandırılacak telefonun hangi Huawei serisi içerisinde değerlendirileceği şu an belli değil. Bu telefonun hangi seri altında çıkış yapacağından çok Huawei’in Qualcomm işlemciler kullanmaya devam edecek olması daha dikkat çekici. Huawei’in Snapdragon 898 işlemcili telefonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Mate 50 serisi bir model olabilir mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.