Akıllı Telefon Temmuz 21, 2021 15:55

Huawei P50 Kamera Tanıtımları Başladı

Huawei P50 kamera özellikleriyle şimdiden ilgi odağı. Huawei ilk paylaşımlarında kamerayı ön plana çıkarıyor. İşte son gelişmeler...
Huawei P50 Kamera Tanıtımları Başladı

Huawei P50 kamera tarafında dengeleri değiştireceğe benziyor. 29 Temmuz tarihinde resmi duyurusu gerçekleşecek seriye dair ilk tanıtımlar kamera odaklı oldu. Huawei ilk olarak kayıpsız zoom özelliğini göstermek için bir video yayınladı. Sonrasındaki paylaşımda ise P50’deki kamera sisteminin gerçeğe en yakın renkleri yakalayacağı ifade edildi. Huawei’in iddiasına göre P50 ile çekilen görüntüler  tam olarak gerçek hayatta gördüğünüzle aynı renkleri yansıtacak.

P50 serisi beklendiği gibi kamera odaklı bir seri olacak. P50 modelinde Sony IMX707 ana kamera, Sony IMX600 ultra geniş açılı kamera ve 3X optik zoom gerçekleştiren bir de telefoto kamera yer alacak.

P50 Pro modeli olduğunda ise Sony IMX800 sensörlü bir ana kamera göreceğiz. Buna OmniVision OV64A ultra geniş açılı sensör, 5x zoomlu yeni nesil bir periskop kamera ve ToF sensör eşlik edecek. İddiaya göre Sony IMX800, bir akıllı telefonda şimdiye kadar görülen en büyük sensörlerden biri olacak.

Ek olarak Huawei cephesinden gelen bir başka paylaşım telefonun LEICA destekli lenslere sahip olduğunu ve markanın hemen altında “VARIO-SUMMILUX-H1:1.8-3.4/18-125ASPH” yazan bir yazı olduğunu ortaya çıkardı. Bu, telefonun Leica’nın f/1.8 ile f/3.4 arasında diyafram açıklığına sahip Vario-Summilux lense sahip olacağı anlamına geliyor.

Öte yandan Huawei, P50 serisinde yer vereceği kayıpsız zoom özelliğine ilişkin bir de video yayınladı. Alt bölümde bu videoya göz atabilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.