Akıllı Telefon Temmuz 21, 2021 12:55

Galaxy A52 ve Galaxy A72 İçin Dev Güncelleme

Samsung orta seviye telefonları Galaxy A52 ve Galaxy A72 için yeni bir güncelleme dağıtmaya başladı. 1.3GB olan güncelleme neler getiriyor?
Galaxy A52 ve Galaxy A72 İçin Dev Güncelleme

Samsung, Galaxy A52 ve Galaxy A72 için bugün itibariyle birçok iyileştirme içeren temmuz ayı güvenlik düzeltmesini yayınladı. Galaxy A52 tanıtıldığı günden bu yana aylık düzenli olarak güncelleme almayı sürdürüyor. Galaxy A72 ise daha iyi özelliklere sahip olmasına karşın üç aylık güncelleme alacak modeller arasında bulunuyor.

Yaklaşık 1.3GB büyüklüğünde olan güncelleme kapsamında birçok önemli gelişme ve düzeltme yer alıyor. Güncelleme, Galeri’ye yeniden düzenlenmiş bir resim özelliği ekledi. İşlev, yakalanan görüntülerin kalitesini yeniden düzenleyip değiştirebiliyor. Bu işlevi kullandıktan sonra, görüntüde keskinliği ve ayrıca artan kaliteyi fark edeceksiniz.

Güncelleme ile birlikte kamera uygulamasının da kararlılığının artırıldığı bildiriliyor. Genel resim kalitesinin iyileştirilirken daha başka ayrıntı verilmedi. Samsung’un güncellemeye dahil ettiği diğer iki önemli gelişme ise yüz tanıma ve arama kalitesinin artırılması oldu.

Samsung, her iki model için güncellemeyi ilk olarak Hindistan’da başlattı. Yakın zamanda kademeli olarak yaygınlaşacak temmuz güncellemesini dilerseniz Ayarlar menüsünden kontrol edebilirsiniz. Kapsamlı güncelleme ülkemizde başlar başlamaz bu bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

A52 ve A72 bir süreden beri Türkiye’de satışta. Galaxy A52 (8GB RAM + 128GB depolama) şu sıralar en düşük 4.000 TL seviyesinden satışa sunulmakta. Galaxy A72 (8GB RAM + 128GB depolama) cephesinde ise fiyat şu sıralar en düşük 5.150 TL seviyesinde.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.