Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 20, 2021 13:35

WhatsApp Kurban Bayramı için Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp uzun zamandır beklenen grup aramaları özelliğini bugün kullanıma sundu. Kurban Bayramı bu özellik ile daha neşeli geçecek.
WhatsApp Kurban Bayramı için Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu

Arkadaşlarınız ve ailenizle grup görüntülü görüşmeleri yapmak bu pandemi döneminde iyice artmış ve kıymetli hale gelmişti. Ancak WhatsApp bu konu hakkında biraz elini ağırdan almıştı. WhatsApp’tan gelen grup görüşmelerini açmadığınızda o görüşme bitmeden sohbete dahil olamıyordunuz. Bunu çözmek için WhatsApp, kullanıcıların mevcut aramalara katılmalarına ve bir an için ayrılırlarsa devam eden aramalara yeniden katılmalarına olanak tanıyan yeni bir güncelleme yayınladı.

Daha önce WhatsApp’ta bir grup üyesi bir arama başlattığında, diğer grup üyeleri yalnızca WhatsApp çalmaya devam edene kadar katılabiliyordu. Çalma işlemi tamamlandıktan sonra, kullanıcıların devam eden aramaya katılmalarının hiçbir yolu yoktu.

Yeni güncelleme yayınlandığında, aktif olana kadar devam eden aramalar ‘Aramalar’ sekmesinde gösterilecek ve grup üyeleri istedikleri zaman aramaya katılabilecekler. WhatsApp’a göre, katılabilir aramalar, bir grup aramasını başlar başlamaz yanıtlama yükünü azaltacak ve WhatsApp’ta grup aramasına kendiliğindenlik ve yüz yüze konuşmaların kolaylığını sağlayacak.

WhatsApp

Aramaya katılırken, kullanıcılar ayrıca kimin görüşmede olduğunu ve kimin davet edildiğini ancak henüz katılmadığını görmek için bir bilgi ekranı da gösterilecek. Bu özelliğin Kurban Bayramı’nda gelmesi oldukça sevindirici. iOS ve Android telefon sahipleri WhatsApp’ı güncelleyerek bu özelliği bugünden itibaren kullanmaya başlayabilecek. App Store ve Play Store’dan uygulamanın son güncellemesini indirdiğinizden eminseniz bu özelliği kullanabilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.