Akıllı Telefon Temmuz 20, 2021 9:53

WhatsApp ile Yüksek Kalitede Fotoğraf Gönderimi Başladı

WhatsApp ile yüksek kalitede fotoğraf gönderimi başladı. Beta kullanıcıları artık üç farklı kalitede fotoğraf gönderebilecek.
WhatsApp ile Yüksek Kalitede Fotoğraf Gönderimi Başladı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile yüksek kalitede fotoğraf gönderimi bir süreden beri konuşuluyordu. Rakip bazı platformlarda yıllardan beri kullanılan bu özellik nihayet WhatsApp’a dahil edildi. Android Police sitesinde yer alan habere göre beta kullanıcıları artık WhatsApp üzerinden üç farklı kalitede fotoğraf gönderimi yapabilecek. Bu üç seçeneği hemen hatırlayalım.

  • Otomatik (Önerilen): Bu seçenek ağ hızınıza bağlı olarak görüntüleri sıkıştırıp sıkıştırmama kararını WhatsApp’a bırakacaktır.
  • En iyi kalite: Bu seçeneğin seçilmesi, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sağlayacaktır. WhatsApp’ın görüntülere hala bir miktar sıkıştırma uygulayıp uygulamayacağı veya orijinal kalitelerinde gönderilip gönderilmeyeceği belli değil.
  • Veri Tasarrufu: Veriden ve depolama alanından tasarruf etmek için görüntüler sıkıştırılacaktır.

Kullanıcılar “Depolama ve veri” bölümündeki “Medya yükleme kalitesi” bölümünün altından bu ayarı değiştirebiliyorlar.

Sitenin aktardığına göre veri tasarrufu sıkıştırması ile yeni yüksek kaliteli sıkıştırma arasındaki bariz bir kalite farkı göze çarpmıyor. “Veri tasarrufu” ile fotoğraf 0,9 MP görüntü (80 KB boyutunda 720×1280) olarak gönderildi. “En iyi kalite”ye yükseltildiğinde ise fotoğraf 1,4 MP (113 KB boyutunda 899×1599) çözünürlükte gönderildi.

WhatsApp’ta yüksek kalitede fotoğraf gönderimi önümüzdeki birkaç gün içerisinde herkes tarafından kullanılabilecek. Android ve iOS kullanıcıysanız Google Play Store ya da App Store’u ziyaret ederek uygulama için güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.