Mobil Temmuz 19, 2021 13:58

ZTE Axon 30 5G Tasarım Dersi Veriyor, İşte Görüntüler ve Özellikler

Ekran altı kamera teknolojisine sahip ZTE Axon 30 5G resmi görüntüler eşliğinde karşımıza çıktı. Telefon şık bir tasarım sergiliyor.
ZTE Axon 30 5G Tasarım Dersi Veriyor, İşte Görüntüler ve Özellikler

ZTE, ikinci nesil ekran altı ön kamera teknolojisine sahip ZTE Axon 30 5G modelini 27 Temmuz’da Çin’de resmiyete kavuşturacağını onayladı. Telefonun bazı resmi görüntüleri de internete servis edilirken, Çin’deki TENAA kurumunda ise Axon 30 5G’nin birçok özelliği açığa çıktı.

Dört farklı renkte çıkış yapacak telefonun arkası deri kaplı özel bir sürümünün olacağı da iddia ediliyor. Axon 30 5G, ekran altı kamera teknolojisi sayesinde tam ekran deneyimini en iyi yansıtan telefonlardan biri olacak. Öte yandan telefonun sıra dışı arka gönümü, Axon 30 5G’nin son dönemde benzer tasarıma sahip birçok telefon arasından sıyrılmasını sağlıyor.

Telefonun başlıca özelliklerinden söz etmek gerekirse; Axon 30 5G beklentilerin aksine Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacak. 6.92 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde OLED ekranla gelen telefonda parmak izi tarayıcısı ve ön kamera ekran altına gizleniyor. Axon 20 modeline göre ön kameranın çekim kalitesinin bir hayli geliştirildiği ve sensörün açık renkli duvar kağıtlarında bile artık görünmeyeceğinden söz ediliyor. Telefondaki ön kamera 16 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor.

55 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.100 mAh büyüklüğünde pil, Çin’de 6 GB, 8 GB ve 12 GB RAM, 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama sürümü, 64 megapiksel dörtlü arka kamera ve Android 11 Axon 30 5G’de öne çıkan diğer teknik detaylar olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.