iOS Temmuz 19, 2021 21:28

iOS 14.7 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, bir dizi performans iyileştirmesi yaptığı iOS 14.7 güncellemesini bugün OTA üzerinden indirime sundu. İşte detaylar.
iOS 14.7 Güncellemesi Yayınlandı

Cupertinolu Apple, bir süredir geliştiricileri üzerinde iOS 14.7 güncellemesini test ediyordu. iOS 15 öncesi son turlar olan bu güncelleme bugün herkes için indirime sunuldu. OTA üzerinden yayınlanan yeni güncelleme ile iPhone modellerinde yaşanan neredeyse bütün kritik sorunlar çözüme kavuşturuluyor.

Güncelleme ile gelen en büyük yenilik iPhone 12 ailesi için özel olarak geliştirilen MagSafe harici batarya desteği oluyor. Eğer iPhone 12 sahibiyseniz ve bu bataryayı kullanmak istiyorsanız güncellemeyi mutlaka yüklemeniz gerekiyor.

Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebileceğiniz bu güncellemeyi, Wi-Fi ağına bağlandığınızda indirebileceğinizi belirtelim. Ayrıca güncellemeyi yüklemek için şarjınızın yüzde 80’den fazla olması gerektiğini de bir kez daha hatırlatalım.

Güncellemeyi yüklemeden önce ne olur ne olmaz diye iTunes veya iCloud üzerinden iPhone’unuzu yedekleyebileceğinizi de belirtelim. iOS 14 alan tüm modellere gelen bu güncellemeyi mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Muhtemelen iOS 15 öncesi bu güncelleme son iOS 14 güncellemesi olarak tarihteki yerini alacak.

iOS 14.7 ile gelen yenilikler

iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için MagSafe Harici Pil desteği

Ev uygulaması, sayaçları HomePod’da yönetme olanağı sunar

Artık Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya için hava kalitesi bilgileri Hava Durumu ve Harita uygulamalarında bulunabilir

Podcast’ler arşivi, tüm şovları görme ve yalnızca takip edilen şovları görme arasında seçim yapmanıza olanak tanır

Müzik’te Listeyi Paylaş menü seçeneğinin olmaması

Dolby Atmos ve Apple Music kayıpsız ses biçimlerinde çalmanın beklenmedik şekilde durması

Bazı iPhone 11 modellerinde pil servisi mesajının yeniden başladıktan sonra kaybolması

Mail iletileri oluşturulurken Braille ekranlarının geçersiz bilgiler göstermesi

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.