Akıllı Telefon Temmuz 19, 2021 8:50

Huawei P50 ve P50 Pro’nun Tanıtım Tarihi Sonunda Açıklandı

Haklarında pek çok şey yazılan çizilen Huawei P50 ve P50 Pro modellerinin tanıtım tarihi sonunda açıklandı. Mükemmel kameralara hazır olun.
Huawei P50 ve P50 Pro’nun Tanıtım Tarihi Sonunda Açıklandı

Yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenirken, kimine göre bileşen sıkıntısı, kimilerine göre ise HarmonyOS 2.0 için ertelenen Huawei P50 ve P50 Pro modelleri için beklenen açıklama geldi. Huawei P50 serisi için uzun bir süredir 29 Temmuz tarihinde bir etkinlik düzenleneceği iddia ediliyordu. Huawei bugün yayınladığı poster ile birlikte bu tarihi resmileştirdi. Merak edenler için P50 ve P50 Pro sadece 10 gün sonra 29 Temmuz’da artık resmiyet kazanmış olacak.

Seride P50 Pro Plus modeli olacak, fakat meraklılar bu model için bir süre daha beklemek zorunda kalacak. Sebebinin ise bileşen sıkıntısı olduğu belirtiliyor. İlk piyasaya sürülecek Huawei P50 serisi telefonların 5G ağları desteklemesi beklenmiyor. Huawei özellikle işlemci noktasında yaşanan darboğazı aşmak için Qualcomm’dan Snapdragon 888’in 4G versiyonunu tedarik etmiş durumda.

HarmonyOS 2.0 ile çıkış yapacak telefonların 4G ağları desteklemesi, henüz 5G’ye geçmeyen ve en iyi ihtimalle 2023’te geçmesi planlanan Türkiye için pek de sorun teşkil etmeyecektir. Hatta bu gelişme telefonların fiyatlarının beklenenden daha düşük olabileceği anlamına geliyor.

Huawei P50 serisi beklendiği gibi kamera odaklı bir seri olacak. P50 modelinde Sony IMX707 ana kamera, Sony IMX600 ultra geniş açılı kamera ve 3X optik zoom gerçekleştiren bir de telefoto kamera yer alacak.

Söz konusu Huawei P50 Pro modeli olduğunda ise Sony IMX800 sensörlü bir ana kamera göreceğiz. Buna OmniVision OV64A ultra geniş açılı sensör, 5x zoomlu yeni nesil bir periskop kamera ve ToF sensör eşlik edecek. İddiaya göre Sony IMX800, bir akıllı telefonda şimdiye kadar görülen en büyük akıllı telefon kamera sensörü olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.