realme Temmuz 18, 2021 17:05

Realme Pad En Net Haliyle Karşımızda

Realme'nin yeni tablet modeli Realme Pad en net hali ile görüntülendi. Tasarım konusunda realme yine farkını ortaya koyacak.
Realme Pad En Net Haliyle Karşımızda

Realme Book’un renderlarından sonra, şirketin ilk tableti olan Realme Pad için de ilk görseller geldi. CAD tabanlı olan bu görseller, Çinli teknoloji devinin tablet işine hızlı bir giriş yapacağını gösteriyor. Tablet sektörüne ilk defa girecek olan firma, fiyat/performans segmentinde boy göstermek istiyor. Bu yüzden tabletin özellikleri amiral gemisinden ziyade performans odaklı olacak.

10.4 inç büyüklüğünde LCD ekran ile gelece kolan tabletin çerçeveleri biraz kalın olacak. Çift tonlu arka kaplaması ile tasarımsal açıdan güzel bir kontrast yakalayacak olan firma, boyutlar açısından da taşınabilirliği ön plana çıkaracak. Tabletin 246.1 x 155.8 x 6.8 mm boyutlarında olması bekleniyor. Kalınlık kamera çıkıntısı ile 8.4 mm olacak.

Tabletimizde bir de S-Pen benzeri bir kalem yer alacak. Bu kalemin Apple Pencil gibi gelişmiş olmayacağı sadece günlük kullanımda kullanıcıların işini kolaylaştırması bekleniyor. Tablette bir adet ön ve bir adet arka kamera yer alacak. Dörtlü hoparlör sistemi ile gelecek olan bu model, multimedya özelliklerinin verimli kullanılmasını sağlayacak.

Hafıza konusunda microSD kart ile depolamayı artırma imkanı sunacak olan realme’nin tableti, 7.100 mAh kapasiteli bataryası ile dolu dolu bir deneyim sunacak. Gümüş ve gri renk seçenekleri ile gelecek olan bu modelin 2021’in 3. çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Realme Pad

Şimdilik tabletin işlemcisi bilinmiyor. Muhtemelen Snapdragon 7 serisi bir yonga seti bu tablete güç verecek. RAM tarafında ise minimumda 8 GB RAM’in yer alması ve tabletin kutusundan Android 11 işletim sistemi ile çıkması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.