realme Temmuz 18, 2021 15:01

Realme GT Master Serisi 19 GB RAM ile Gelecek

Çinli Realme'nin yakında tanıtacağı Realme GT Master serisi hakkında ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefon 19 GB RAM ile gelebilir.
Realme GT Master Serisi 19 GB RAM ile Gelecek

Realme, akıllı telefon pazarındaki elini güçlendirmeye devam ediyor. Yakında tanıtılacak olan Realme GT Master serisi hakkında bugün firmadan ilginç açıklamalar geldi. Çinli teknoloji devinin açıklamasına göre yeni seri tam 19 GB RAM’e sahip olacak. Ancak bu noktada ince bir detay var. Çünkü 19 GB RAM tamamen gerçek RAM olmayacak.

Bildiğiniz gibi Android cephesinde depolama birimlerinin RAM hızlarına yaklaşması ile ilginç bir durum gerçekleşmişti. Çinli üreticiler telefonlarındaki RAM miktarını artırmak için yazılımsal yenilikler sunmaya başladı. Bu yenilikler şimdi de realme cephesinden gelecek.

Firmanın açıklamasına göre telefon 12 GB kapasiteli fiziki RAM ile gelecek. Ancak gerekli durumlarda yazılım devreye girecek ve RAM miktarı 19 GB’a kadar yükseltilebilecek. Bu yükseltmenin otomatik olarak yapılması bekleniyor. Örneğin bir oyun açtığınızda yazılım bunu algılayacak ve RAM miktarı yükseltilecek.

Realme GT Master serisi

Snapdragon 888 Plus yonga setinden beslenmesi beklenen bu amiral gemisi modeli Ağustos ayında bizlerle birlikte olacak. RAM konusunda ZTE’nin de atılımlarının olacağı ve 20 GB RAM’e kadar kullanım sunacağı söyleniyor. Xiaomi Mi 12 serisi ile aynı bu hamle Xiaomi cephesinden de gelecek.

Samsung’un şimdilik One UI 3.1 arayüzünde böyle bir değişiklik yapmayacağı gözlemleniyor. Muhtemelen Güney Koreli firma da One UI 4.0 ile sanal RAM oluşturma olaylarına giriş yapacak. iOS cephesinde ise Apple’ın RAM’e fazla ihtiyaç duymadığı için şimdilik yoluna 4 GB RAM ile devam edeceğini söyleyebiliriz. iOS’in yapısı itibariyle 4 GB RAM’i ile 20 GB RAM’li Android telefonlardan daha iyi performans sergilediğini belirtelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.