Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 18, 2021 12:55

Galaxy Buds 2, AirPods’larda Yer Alan Bir Özellikle Geliyor

Samsung'un bir sonraki nesil kulaklığı, Galaxy Buds 2, AirPods'ta yer alan bir özelliğe sahip olacak. İşte Buds 2'ye dair gelişmeler...
Galaxy Buds 2, AirPods’larda Yer Alan Bir Özellikle Geliyor

Samsung, 11 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 akıllı telefonların yanı sıra giyilebilir ürünler kategorisi için de Galaxy Buds 2 ve Galaxy Watch 4 serisini duyuracak. Galaxy Buds2 cephesinden bugüne kadar birçok bilgi paylaşıldı. Kulaklığın genel özellikleri ve nasıl bir görünüme sahip olacağı aşağı yukarı belli. Fakat bugün kulaklığın çalışmasından sorumlu olan Galaxy Wear uygulamasının sızdırılan yeni ekran görüntüleri çok özel bir gelişmeyi ortaya koyuyor.

Görünüşe bakılırsa Samsung, Apple AirPods‘tan bir özelliği kopyalayacak. Kullanıcılar, yalnızca bir Galaxy Buds2 kulaklık kullanırken de aktif gürültü engellemeyi (ANC) kullanabilecekler.

Bu özellik muhtemelen bir güncelleme yoluyla Galaxy Buds Pro ve Galaxy Buds Live modellerine de gelecek. Aynı durum, Galaxy Wear uygulamasının son sürümünde keşfedilen yeni ayrıntılı dokunmatik yüzey kontrolleri için de geçerli olacak. Samsung, kullanıcıların Galaxy Buds 2’de dokunma, çift dokunma, üç kez dokunma ve dokunma-basılı tutma gibi kolay kontroller sağlayacak.

Uygulama sayesinde Galaxy Buds2’nin sarı renk seçeneğini de ortaya çıkıyor. Geri kalan renk seçenekleri beyaz, siyah, yeşil ve mor daha önce onaylanmıştı. Fakat yeşil renk daha çok açık kahverengiye benzemiyor değil. Uygulamadaki bir ekran görüntüsü ayrıca Buds 2’nin pil kapasitesini kesinleştiriyor. Buna göre her kulaklıkta 61 mAh ve kasa için de 472 mAh büyüklüğünde piller yer alıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.