Akıllı Telefon Temmuz 17, 2021 13:08

Xiaomi Mi Mix 4 Bakın Kim Tarafından Kullanılıyor

Xiaomi Mi Mix 4, şirketin ağustos ayında gerçekleştireceği etkinlikte tanıtılacak. Ancak telefon şimdiden özel bir tarafından test ediliyor.
Xiaomi Mi Mix 4 Bakın Kim Tarafından Kullanılıyor

Xiaomi’nin bir sonraki Mi Mix serisi telefonu ağustos ayında resmiyet kazanacak. Xiaomi Mi Mix 4 ismiyle çıkış yapması beklenen telefon görünüşe bakılırsa şu an için test sürecinden geçiyor. Üstelik bu test sürecinde telefonu kullananlardan biri de Xiaomi’nin kurucusu olan Lei Jun.

Lei Jun, bir süredir Weibo aracılığıyla yaptığı paylaşımları Mi 11 Pro üzerinden göndermekteydi. Fakat bu durum son dönemde değişmiş görünüyor. Bir numaralı yöneticinin Weibo paylaşımları artık yeni bir telefondan yapılıyor. Pek çok kaynağa göre Jun, Mi Mix 4’ü test edenler arasında. Hem zaten kıdemli yönetici daha önce birçok Xiaomi telefonu bu şekilde test etmişliği oldu.

Xiaomi yeni nesil Mi Mix serisi telefonda çıplak gözle görülmeyen bir ekran altı kamera teknolojisi kullanacak. Snapdragon 888 Plus işlemcisinden güç alacak telefonda stereo çift hoparlör, NFC ve IP68 sertifikası öne çıkan bazı özellikler olacak.

Kısa süre önce sertifika sürecinden geçen Mi Mix 4’te 5.000 mAh (bazı kaynaklar 4.500 mAh) büyüklüğünde bir pile yer verilecek. 120 watt kablolu hızlı şarj sayesinde dakikalar içerisinden dolacak telefonun kablosuz hızlı şarj gücü ise 70 watt olacak.

Yakın tarihli bir sızıntıya göre, Xiaomi Mi Mix 4’ün fiyatı 5999 yuan’dan (928 $) başlayacak. Bu da Mi Mix 4’ün şu anda en pahalı Xiaomi akıllı telefonu olan Mi 11 Ultra’dan daha pahalı hale getiriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.