realme Temmuz 17, 2021 16:02

Realme MagDart ile iPhone 12’nin Özelliğine Kavuşuyor

iPhone 12 ailesi ile gelen MagSafe teknolojisi şekil değiştiriyor. Realme MagDart teknolojisine sahip telefonunu yakında tanıtabilir.
Realme MagDart ile iPhone 12’nin Özelliğine Kavuşuyor

Apple, iPhone 12 serisi ile birlikte eski MacBook modellerinde yer alan bir teknolojiyi telefonlara da getirmişti. MagSafe adı verilen bu teknoloji sayesinde iPhone 12 ailesi mıknatıslara sahip olmuş ve bu sayede şarj etme konusunda ilginç bir deneyim sunmuştu. Şimdi ise Realme MagDart teknolojisine sahip telefonunu tanıtmak için kolları sıvamış durumda.

Realme MagDart ile iPhone’a rakip olacak

Realme, açıklamasında akıllı telefonlar için kablosuz şarjdan bahseden MagDart ticari markasını tescil etti. Anlayacağınız Çinli teknoloji devi, iPhone 12’ye sağlam bir rakip olmaya hazırlanıyor. Çin’de ilginç bir yapılanma olduğu için bu teknolojiyi OPPO, Vivo ve OnePlus firmalarının da önümüzdeki yıl kullanacağını söyleyebiliriz. BBK Electronic bünyesinde yer alan bu firmaların mıknatıslı bir sistem kullanması oldukça sevindirici olacak.

Realme MagDart

Apple’ın yenilik konusunda öncü olması Çinli firmaların da bu alanda yenilik yapmasına neden oluyor. Amerika ile Çin arasındaki rekabet önümüzdeki yıllarda daha da kızışacak gibi görünüyor. Özellikle Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemine diğer Çinli üreticiler de geçiş yaparsa Android’in popülaritesine büyük bir darbe vurulacak.

Realme’nin şimdilik MagSafe benzeri teknolojisini ne zaman kullanacağı şimdilik bilinmiyor. Muhtemelen 2022 yılında tanıtılacak olan Snapdragon 895 yonga setli amiral gemisi modelinde bu teknoloji yer alacak. Realme’nin daha sonra MagDart’ı orta segmentte bile kullanacağını düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.