Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 17, 2021 20:02

PlayStation 5 için Kötü Haber Geldi!

Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, Amerika'da rakibinin gerisine düştü. PS5'in satışları Xbox Series'in gerisinde.
PlayStation 5 için Kötü Haber Geldi!

Yeni nesil oyun konsolları savaşında PlayStation 5 özel oyunları ve yenilikçi DualSense kontrolcüsü ile her ne kadar ön plana çıksa da rakibinin de ataklarının ardı arkası kesilmiyor. Xbox Game Pass sayesinde oyun dünyasında devrim yaratan Xbox cephesi, rakibini geç de olsa geçmeyi başardı. Xbox Series X ve uygun fiyatlı Series S ile rekabet eden Xbox’ın yüzü Amerika’da gülmeye başladı.

Kaynağa göre Amerika Birleşik Devletleri’nde Haziran ayı sonunda Xbox Series konsollar satışlarda ilk kez PlayStation 5’i geride bıraktı. Ayrıca Microsoft konsollarının Nintendo ürünlerini baypas ettiğini ancak bunun parasal anlamda bir başarı olduğunu belirtelim.

Miktar satışları açısından Nintendo Switch hala lider durumda. Ayrıca PlayStation 5 yalnızca en çok satan yeni nesil konsol değil, tüm zamanların Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satan oyun konsolu olmaya devam ediyor. Yani anlayacağınız Xbox cephesi miktar satışlarında değil parasal olarak karda rakibinin önüne geçmiş durumda.

Ratchet & Clank: Rift Apart’ın Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satan oyunu olduğu da belirtelim. İkinci sırada Call of Duty: Black Ops Cold War ve üçüncü sırada Mario Golf: Super Rush yer alıyor.

playstation 5

Xbox ile PlayStation’ın rekabeti doğal olarak biz oyunculara yansıyacak. Sony’nin belli başlı ülkelerde test ettiği Xbox Game Pass benzeri PS Now servisinin rekabetten dolayı ülkemize de gelmesini bekliyoruz. Fiyat açısından henüz iki taraf da fiyatları düşürebilecek durumda değil. Bu yüzden Xbox Series S, Xbox’ın gizli silahı olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.