Akıllı Kalem Temmuz 17, 2021 14:04

iPhone 13 Serisi Sorunsuz Wi-Fi Bağlantısıyla Geliyor

Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone 13 serisi hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olduk. Telefonlar sorunsuz Wi-Fi bağlantısı sunacak.
iPhone 13 Serisi Sorunsuz Wi-Fi Bağlantısıyla Geliyor

iPhone 13 serisi modeller gündemden düşmüyor. Koronavirüs vakalarının azalması nedeniyle tanıtım tarihinde bir gecikme yaşanması beklenmeyen iPhone 13 ailesi şirketin eylül ayı etkinliğinde tanıtılacak. Apple’ın sıkı gizlilik tedbirlerine rağmen telefonlara dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak DigiTimes iPhone 13 ailesinde kullanılacak Wi-Fi bağlantısı hakkında önemli bir bilgi aktardı.

DigiTimes’ın son raporuna göre iPhone 13 ailesinde Wi-Fi 6’ya kıyasla ek bir 6GHz bandı avantajıyla genişletilen Wi-Fi 6E standardı kullanılacak. Halihazırda bazı üst segment Android telefonlarda (Galaxy S21 serisi, Asus Zenfone 8, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Meizu 18 ailesi vb.) yer alan Wi-Fi 6E,  6GHz bant avantajı yani artan bant genişliğiyle birlikte yeni nesil iPhone’larda daha sorunsuz bir bağlantı deneyimi sağlayacak. Apple, 2019’da iPhone 11 serisiyle birlikte önemli ölçüde geliştirilmiş hız ve güvenlik Wi-Fi 6’ya geçiş yaptı.

Rapor ayrıca Lidar (lazer telemetrenin) dört iPhone 13 modelinde de standart olacağını ekliyor. iPhone 12 serisinde lazer telemetre sadece Pro ve Pro Max modellerinde mevcut idi.

Apple’ın eylül ayında resmileştireceği dört telefonun iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max şekline isimlendirilmesi bekleniyor. Pro modellerde 120Hz uyarlamalı LTPO OLED ekranlar kullanılacak. Diğer iki iPhone modelinde 60Hz ekran kullanımı sürecek.

Pil kapasiteleri önemli ölçüde büyüyecek seride son olarak fiyatlardan söz etmek gerekirse; yakın zamanlı bir raporda iPhone 13 ve 13 mini’de fiyatın aynı kalacağı; Pro ve Pro Max’te ise 50 dolar zamlanacağı ifade edildi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.