Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 17, 2021 18:05

Apple Yine Yaptı Yapacağını! Helal Olsun!

Apple, Batı Avrupa'daki sel felaketi için kolları sıvadı. Cupertinolu firma selden ağır darbe alanların yarasını sarmaya başladı.
Apple Yine Yaptı Yapacağını! Helal Olsun!

Batı Avrupa olarak tabir edilen Almanya, Belçika ve Hollanda‘da; yollara, evlere, köprülere ve diğer altyapılara zarar veren benzeri görülmemiş sel felaketinde 125’ten fazla kişi maalesef ki hayatını kaybetmişti. Bu felakette 1.300 kişi kayboldu ve birkaç küçük köy sel suları tarafından yerle bir oldu. Ayrıca sel nedeniyle yaklaşık 20.000 kişi elektriksiz veya temiz suya erişimsiz kaldı. Apple CEO’su Tim Cook bugün, şirketin selden kurtulma çabalarını desteklemek için Batı Avrupa’daki kuruluşlara bağış yapmayı planladığını duyurdu.

Apple, doğal afetler sırasında sıklıkla para bağışlar ve Kaliforniya orman yangını yardım çabalarını finanse etmek için birkaç kez bağışta bulunmuştu. Ayrıca yakın zamanlarda Cupertinolu firma, zor şartlar altında geçen kışla başa çıkmalarına yardımcı olmak için Teksas’taki kuruluşlara da yardım etmişti.

Doğa ve sağlık konusunda rakiplerinden bir adım önde olan Apple’ın Batı Avrupa için de yardımda bulunması aslında bizleri şaşırtmadı diyebiliriz. Bu tip insani olaylarda her zaman elini taşın altına koyan Apple’ın, bu yardımları karşılıksız yaptığını ve hiç bir ayrıcalık talep etmediğini belirtelim.

SEL

Batı Avrupa’yı etkisi altına alan doğal felaketten dolayı diğer firmaların da bu tip yardımlarda bulunmasını bekliyoruz. Umarız o ülkelerden gelir elde eden diğer firmalar da en kısa zamanda bu konuda bir atılım yapar ve kazazedelerin yaralarını sarar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.