Windows Temmuz 16, 2021 20:53

Windows 10 21H2 Güncellemesi Yenilikler ile Geliyor

Microsoft, Windows 11 öncesi hazırlıklarına başladı. Windows 10 21H2 güncellemesi bir dizi yenilik ile yakında indirime sunulacak.
Windows 10 21H2 Güncellemesi Yenilikler ile Geliyor

Microsoft , sistem kararlılığını iyileştirmek için birkaç yeni özellik ve düzeltme getirecek bir sonraki Windows 10 21H2 güncellemesini duyurdu . Yazılım devi ayrıca, geliştiricilerin Insider programının üyelerine sunulan Windows 10 Build 19044.1147’yi yayınladığı bu güncellemenin test edilmeye başladığını da müjdeledi.

Bu yeni güncelleme Windows 10’a yepyeni özellikler ekliyor. Güncelleme ile kablosuz bir Wi-Fi ağı üzerinden bir bağlantı üzerinden çalışmayı daha güvenli hale getirecek olan WPA3 H2E standardı için desteği ekleniyor.

Windows Hello for Business, birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale gelmek için basitleştirilmiş, parolasız bir dağıtım modeli desteği sunuyor. Geliştiriciler için ayrıca, makine öğrenimi ve diğer bilgi işlem yoğun iş akışları için Linux için Windows Alt Sisteminde (WSL) ve Windows üzerinde Linux için Azure IoT Edge’de (EFLOW) GPU bilgi işlem desteği de ekleniyor.

Microsoft güncelleme ile birlikte arama dizini ile ilgili bir hata nedeniyle düzgün çalışmayı durduran ve yinelenen profil adları oluşturan bir sorunu da düzeltiyor. Oyun Hizmetlerinin özel bilgisayarlarda belirli oyunları başlatmasını engelleyen bir sorun da giderilen hatalar arasında yer alıyor.

Windows 10 21H2

Ayrıca, Giriş Yöntemi Düzenleyicisi’ni (IME) kullanarak metin girişini engelleyen bir hata da bu güncelleme ile tarih oluyor. Son olarak bir ağ sürücüsüne bağlanırken gezgin penceresinin odağını kaybetmesine neden olan bir hatayı da giderdiğini belirten Microsoft, Windows 11 öncesi son  ısınmaları yapıyor diyebiliriz.

Yakında yayınlanacak olan Windows 10 güncellemesini; Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update bölümünden yükleyebileceksiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.